Çölyak Hastası Çocuklara Glutensiz Gıda Kolileri Dağıtıldı

featured
Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde yürütülen Eğitimde Sağlık Hareketi kapsamında devam eden Çölyakla Yaşam Projesi kapsamında çölyak hastası çocukların glutensiz beslenmelerine destek amacıyla hazırlanan glutensiz gıda kolilerinin dağıtım programına katıldı.
Valiliğimiz koordinesinde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlü işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında Tokat’ta tespit edilen 50 öğrenci için Tokat Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı aracılığı ile hazırlanan gıda kolilerinin dağıtımı Öğretmenevinde düzenlenen programla gerçekleşti.
Programda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, çölyak hastası çocukların ve ailelerinin her zaman yanında olduğunu söyledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta hepimiz bir aileyiz. Çocuklarımızı seviyoruz. Çölyak hastası olan çocuklarımızın ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak istiyoruz. Çocuklarlarımızın ve ailelerin yalnız olmadıklarını,  devlet olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.” dedi.
Tokat’ta Eğitimde Sağlık Hareketi kapsamında Türkiye’ye örnek birçok projenin hayata geçtiğini ve başarıyla devam ettiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, projelerde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Programa İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve veliler katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Çölyak Hastası Çocuklara Glutensiz Gıda Kolileri Dağıtıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com