Chp Tokat Milletvekili Kadim Durmaz; Kıbrıs Barış ve Özgürlük Bayramı Kutlu Olsun

featured

Kıbrıs Barış Harekâtı, 20 Temmuz 1974’te Kıbrıslı Türklerin Rumlar tarafından uğradığı zulmü ortadan kaldırmak ve Ada’ya barış getirmek üzere Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirildi.

Kıbrıs Barış Harekâtınının en temel unsuru halkların barışı ve kardeşliğidir. Bu önemin barış lideri Sayın Bülent Ecevit’in barışa dair sözleriyle tescillenmiştir.
“Biz adaya savaş için değil barış için gidiyoruz ve yalnız Türkler’e değil Rumlar’a da barış getirmek istiyoruz”

Kıbrıs Barış Harekâtı 49 yıl önce barışı tesis etmek için yola çıkmış Türk Milliyetçiliğini Beş Parmak dağlarına yazdırmış bir ulusun zaferidir.

20 Temmuz 1974’te Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatı sonucunda Türk toplumunun hakları ve güvenliği teminat altına alınmış ve adaya bir süre barış ve huzur hâkim olmuştur.
Diplomasi görüşmeleri yapan dönemin başarılı dış işleri bakanı Turan Güneş Başbakan Bülent Ecevit’e görüşmeler tıkanınca “Ayşe Tatile Çıksın” parolasını iletti!

20 Temmuz sabahı saatler 06.05’i gösterdiğinde gökyüzü Türk paraşütçüleriyle doldu.

Kıbrıs Türk halkı için özgürlük ve güvenlik iki önemli unsurdur. Bu halk özgürlük ve güven içinde yaşamak için büyük mücadele vermiştir.

Kıbrıs barış harekatı Kıbrıs Adasına tek başına hakim olmak istenen hegomonyaya karşı Kıbrıs halkının çağrısıyla ve Anavatan Türkiye’nin sorumluluk duygusuyla başlatılan ve bir milli destan yazdıran harekattır.

Kıbrıs Harekâtının 49. Yılında Bir kez daha 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutluyor, Kıbrıs Barış harekâtında şehit olan vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, Kahraman Her geçen gün sayıları Azalan Kıbrıs Gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Kıbrıs Fatihi Bülent Ecevit’i ve Rauf Denktaş’ı saygıyla anıyorum.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Chp Tokat Milletvekili Kadim Durmaz; Kıbrıs Barış ve Özgürlük Bayramı Kutlu Olsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com