Chp Tokat İl Başkan Adayi Mustafa Duran: “düzgün Bi̇r Si̇yaset Yapacağiz, Kirip Dökmeden”

featured

CHP’de, istediği sonuçları alamayan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin ardından ertelenen 38. Olağan Kurultay için kongre takvimi resmen başladı. Kurultayın Ekim sonu veya Kasım ayı ortasında yapılması planlanırken, 81 ilde başkanlık seçimleri başlayacak. İl Başkanları seçimleri öncesinde ise Mustafa Duran, 2018 yılında Tokat’ta İl Başkanlığı yapmış olmasıyla birlikte adaylığını açıkladı. Mustafa Duran, seçildiği takdirde 2024 seçimlerinde de, 2019 yerel seçimlerinde yakaladığı başarıyı göstereceğini vurguladı. Kasım Ayında yapılması planlanan 38. Olağan Kurultay’da da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini ifade etti. Duran, 2023 seçimlerini değerlendirirken Millet İttifakı ile anlaşarak 1’den fazla milletvekili çıkarma hedefini belirtti. CHP Tokat İl Başkan Adayı Mustafa Duran, “memleketin durumu iyi değil, aksine kötüye gidiyor. Ekonomi hiç iyi değil. Köylü, çiftçi, tarım ve hayvancılık gibi sektörler iflas etmiş durumda, dolar hızla yükseliyor. Kimse dur demiyor. Ekonomimizin durumu kötü, kötü bir şekilde yönetiliyor. Şu anda mazot fiyatı 35 lira, benzin fiyatı ise 35 lira. Emekliler zor durumda, esnaf ticaret yapamıyor. Ekonomiyi bu şekilde düzeltmek için Arap ülkelerine gidip para dilenmek yeterli olmaz. Üretemediğimiz sürece, üretim yapmadığımız sürece ekonomiyi düzeltme şansımız yok. Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkilileri bunun farkında olmalı, Merkez Bankası dikkat etmeli. Durumumuz çok kötü. Çözüm, gereksiz harcamaları keseceğiz. Çifte maaş alanlardan, bürokratlardan tasarruf edeceğiz. Bu şekilde devam edersek ekonomiyi düzelteceğimize inanmıyorum. Hükümetin bir çözüm bulması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“NE PAHASINA OLURSA OLSUN BEN BURADA İTTİFAKI YAPARDIM”

CHP Tokat İl Başkan Adayı Mustafa Duran, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini değerlendirerek, devletin seçimi kazanma hedefine ulaşamadığına dikkat çekti. Seçimlerde muhalefetin oyunun %25’ten %48’e yükselmesine rağmen, devletin bütün imkanlarının kullanılmasıyla seçimi kaybedildiğini belirtti.

“YÜZ YILLIK CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NE ZARAR VERİYOR”

CHP’de gerçekleştirilecek olan 38. Olağan Kurultayın ertelenmesini değerlendiren İl Başkan Adayı Mustafa Duran, “elbette kurultay yapılacak. Partimizde aceleci kişiler, milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanlarımız bulunmaktadır. Kurultayın büyük ihtimalle Kasım ayına doğru gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Şu anda ilçe kongreleri başlamış durumda, Ekim ayında ise il kongreleri başlayacak. Ardından kurultay kararı alınacak. Ben bu kurultayda Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu desteklemekteyim. Sebebi ise belediye başkanlığı seçimlerinden sonra Genel Başkanımızın büyük ihtimalle görevi bırakabileceğidir. Ancak gizli toplantılar yapılması, partimize zarar vermektedir. Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetmiş olabiliriz, fakat 169 milletvekili çıkarma başarısı gösterdik. Bu da önemli bir başarıdır. Kurultay için çok acele edilmesi, seçmenlerimizi tedirgin etmektedir. İmamoğlu ve Bolu Belediye Başkanı öne çıkmaktadır ve bu durum CHP’ye zarar vermektedir. Önümüzdeki seçimler yerel seçimlerdir ve kapalı kapılar ardında toplantılar yapılmamalıdır. Aday olmak istiyorsanız, kurultay tarihi belirlenince adaylık başvurusu yapılır. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu belediyeyi alalım, ardından düşünelim demektedir. Fakat bu gizli toplantılar hoş bir durum değildir. Yüz yıllık Cumhuriyet Halk Partisi’ne zarar vermektedir.” şeklinde konuşmasını tamamladı.

“DÜZGÜN BİR SİYASET YAPACAĞIZ, KIRIP DÖKMEDEN”

Mustafa Durmaz, 2018 yılında İl Başkanlığına getirildiğinde önümüzde 2019 yerel seçimleri vardı. Bu seçim döneminde oldukça başarılı bir performans sergiledik. Bu başarının sebebi nedir diye soracak olursanız, şunu söyleyebilirim ki ben sadece kendi menfaatlerimi değil, parti adına çalıştım. İl genelinde ön seçim yaparak, parti genel merkezinden aldığım yetkiyle belde ve ilçe başkanlıklarına başarılı insanları getirdim. Bu sayede listelerimizi birinci sıralarda yer aldırdık. Aynı zamanda il genel meclis üyeliklerinde de ön seçimler gerçekleştirdik. Daha önce Zile, Turhal ve Almus’ta 4 il genel meclis üyemiz vardı. Ancak Niksar’da bu görevi yapamıyorlardı. Bizim çabalarımız sonucunda Niksar’da da il genel meclis üyesi çıkarmayı başardık. Tüm bunları düzgün bir siyaset anlayışıyla gerçekleştirdik. Örneğin, Zile’de 25 yıldır belediye seçimlerini kazanma başarısı elde edememiştik. Bu süreçte, saygıdeğer belediye başkanımız Şükrü Sargın’ı aday gösterdik ve sonunda Zile Belediyesi’ni 25 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi olarak teslim aldık. Bu büyük başarının getirdiği haklı gururu yaşıyoruz. Eğer seçilirsem, 2019 seçimlerinde olduğu gibi öncelikli hedefim, kırıp dökmeden, güzel niyetli herkesi kucaklayarak, her siyasi partiye saygı duyarak doğru adayları belirleyip iyi bir analiz yaparak seçimleri kazanmaktır. Amacım, Tokat’ta 2019’daki gibi çok başarılı olmaktır. Örneğin, 1994 yılından bu yana belediye meclis üyesi çıkaramamıştık. Ancak son seçimlerde 3 belediye meclis üyesi ile 7 il genel meclis üyeliği kazandık. Bu sayıyı 4’e katlamış olduk. Tüm bunları uygun adaylarla gerçekleştirdik ve kırıp dökmeden hedefe ulaştık. Turhal’da 7 belediye meclis üyesi seçtik. Önceden 2 veya 3 meclis üyesi çıkartabiliyorduk. Ancak Turhal’da herkesin oyunu alabilecek nitelikte olan Sayın Yücel Resuloğlu’nu aday olarak gösterdik ve seçimi çok küçük bir farkla kaybettik. Bu noktada hatalarımız olduğunu görüyoruz, çünkü İYİ Parti ile ittifak yapamadık. Bu durumu genel başkanımıza da ilettik. Kemal Kılıçdaroğlu’na, “İnşallah bir sonraki dönemde Tokat Belediyesi’nin anahtarını getireceğim” dedik. Başarılı olacağımıza inanıyorum Mustafa Bey. Düzgün bir siyaset anlayışıyla, kırıp dökmeden, ayrım yapmadan ilerleyeceğiz. Tüm siyasetçilere, bürokratlara, müdürlere ve belediye başkanlarına saygı duyarım. Aynı şekilde sayın Valimize de saygı duyuyorum, çünkü buranın mülki amiridir. İnşallah düzgün bir seçim süreci geçirip bunu başarırım, Allah’ın izniyle. Ekibimizle birlikte kesinlikle bunu başarırız. Bu zaten 2018’de de başardık. Gösterdiğimiz tüm adayları kaybetmedik. Sadece Turhal’da belediye seçimlerini kaybettik. Diğer tüm bölgeleri kazandık. Yerel seçimlerin memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Tüm adaylara başarılar diliyorum.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Chp Tokat İl Başkan Adayi Mustafa Duran: “düzgün Bi̇r Si̇yaset Yapacağiz, Kirip Dökmeden”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com