Chp Milletvekili Kadim Durmaz; ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ DEĞERLİ MUHTARLARIMIZIN, 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!

featured

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Muhtarlar için yapılması gereken düzenlemeleri tek tek sıraladı.
Muhtarları demokrasinin mihenk taşı olarak nitelendiren Durmaz’ın açıklaması:
Muhtarlarımızın özverili ve fedakârca çalışmalarının farkındayız ve buna uygun iyileştirmeleri hızla hayata geçirmek zorundayız. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının Muhtarlıklarımız olduğunu unutmamalıyız.
Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi muhtarlarımızın gerek özlük haklarında gerek çalışma koşullarında düzenlemeler yapılması öncelikli ve en önemli görevimiz olmalıdır. Demokrasiyi güçlendirmek istiyorsak muhtarlık makamını da güçlendirmemiz gerekiyor. Türkiye Büyük Millet Meclisinde muhtarlarımızın haklarını korumaya yönelik yapılacak her türlü düzenlemede katkı sunmaya hazırız.
Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Muhtarlık Kanunu Çıkarılmalı
Bugün hala muhtarlık kanunun olmaması bir demokrasi ayıbıdır.
Muhtarlar; haklarını, çalışma koşullarını güvence altına alacak, seçim koşullarını, bütçelerini netleştirecek bir kanuna kavuşmalıdır!
Muhtarlık kurumu ne kadar güçlü olursa demokrasi de o kadar güçlü olur.

Sosyal yardımlar muhtarlar aracılığıyla dağıtılmalı
Sosyal yardımlar muhtarlar aracılığıyla dağıtılmalı. Çünkü muhtarın siyasi bir kimliği yoktur. A partili, B partili diye ayırmaz. Mahallesinde, köyünde kim ihtiyaç sahibi muhtar daha iyi bilir. Dolayısıyla sosyal yardım yapılacaksa muhtar aracılığıyla olmalı.
Muhtarlara Birleşik Oy Pusulası Bastırılmalı
Muhtarlık Seçimlerinde Oy Pusulası devletçe bastırılıp birleşik oy pusulasına dönüştürülmelidir.

Tokat’ımızın sorunlarını, katılımcı, barışçıl ve eşit yurttaşlık anlayışıyla bizlere ve yetkililere bildiren muhtarlarımız, kentlerimizin gelişmesine büyük katkı sunmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimiz ve devletimiz arasında bir köprü vazifesi gören, kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmasında en önemli etkenlerden biri olan, bizim de çalışma arkadaşlarımız Tokatlı muhtarlarımız başta olmak üzere, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Chp Milletvekili Kadim Durmaz; ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ DEĞERLİ MUHTARLARIMIZIN, 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com