CHP Milletvekili Kadim Durmaz, 29 Ekim’de Verilmeyen İkramiyeleri TMBB’de Dile Getirdi

featured

CHP Milletvekili Kadim Durmaz, 29 Ekim’de Verilmeyen İkramiyeleri TMBB’de Dile Getirdi

TOKAT – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TMBB) yaptığı konuşmada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda verilmeyen ikramiyeleri ve Tokatlı çiftçilerin karşılaştığı sorunları gündeme taşıdı.

AK Parti’nin Emekliye ve Üreticiye Duyduğu Düşmanlık

Durmaz, konuşmasında AK Parti’nin emekliye ve emekli olup da üretici olanlara karşı gösterdiği düşmanlığı eleştirdi. “AK Parti’nin emekliye, emekli olup da üretene olan bu düşmanlığının sebebi nedir?” sorusunu yönelten Durmaz, bu sorunun acil bir şekilde çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Çiftçilerin İkramiye Mağduriyeti

Özellikle çiftçilerin yaşadığı ikramiye mağduriyetini dile getiren Milletvekili, ülkemize üretimle katkı sağlayan çiftçilerin 5 bin Türk lirası ikramiye kapsamı dışında bırakılmasının yanlış bir uygulama olduğunu belirtti. Niksar ilçesinde coğrafi işareti bulunan ürün olan ceviz yetiştiren emekli öğretmen memur arkadaşların, bu nedenle ikramiye alamamış olmalarını örnek olarak sundu.

Ziraat Odası Üyelerinin Mağduriyeti

Erbaa ilçesinde dosya yaptırıp, ancak sonraki yıllarda tarımsal faaliyeti olmayan emekli çiftçilerin, ziraat odası üyeliği sebebiyle ikramiye alamamış olmalarına da dikkat çeken Durmaz, üretmenin suç olduğu bir dönem yaşandığını ifade etti.

Çözüm Bekleyen Sorunlar

Son olarak, AK Parti’nin emekliye ve üreticiye yönelik politikalarının acilen gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Milletvekili Durmaz, çiftçilerin yaşadığı sorunların bir an önce çözülmesini talep etti. Konuşmasını teşekkürle tamamladı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
CHP Milletvekili Kadim Durmaz, 29 Ekim’de Verilmeyen İkramiyeleri TMBB’de Dile Getirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com