CHP İL BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

featured

Geride bıraktığımız 2020 yılında, ülkece oldukça zor günler geçirdik. Covid-19 Pandemisi nedeniyle birçok vatandaşımız hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlere, bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Hastalıkla mücadele eden yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum.
Geçtiğimiz haftalarda, Gara Bölgesinden aldığımız Şehit haberleri ile yıkıldık. Yıllardır, bölücü terör örgütünün PKK’nın elinde rehin tutulan bu vatan evlatlarının yaşadığı acı kader bizi derinden üzdü. AKP Genel Başkanı, 2015 yılından buyana vatan evlatlarımızı kurtarmak için ne yaptınız? Yıllarca “Dostum Trump” diye övündünüz, neden dostunuzu vatan evlatlarımızı kurtarmak için kullanmadınız?
Ayrıca, daha 13 şehidimizin cenazeleri toprağa kavuşmamışken, kongre yapmayı, kongrelerinde espriler yapıp gülmeyi, Şehit analarını siyaset malzemesi yapıp telefon edenleri, Yüce Türk Milletinin vicdanına havale ediyoruz.
Bu vesile ile bir kez daha, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.
Pandemi sürecinde, toplumumuzun yaşadığı sağlık sorunlarının yanında, ekonomik ve sosyal sorunlar da yaşadığı bir gerçektir. Elbette ki bu sorunlar dünya çapında tüm toplumların karşılaştığı, pandeminin sebep olduğu sonuçlardır. Ancak mühim olan, devletin vatandaşlarının sorunlarına ne ölçüde yardımcı olduğudur. Bunu sorgulamakta, bizim en önemli görevimizdir.
YAZDIKLARI SENARYOYA BIRAKIN HALK, KENDİLERİ DAHİ İNANMIYOR
AKP iktidarının en büyük sorunu, toplumun kanayan yaralarını görmezden gelmek, yokmuş gibi davranmaktır. Örneğin, alınan pandemi tedbirleri nedeniyle mağdur olan ve gerekli maddi yardımları alamayan esnafın evine ekmek götürememesi gibi bir durum iktidara göre YOK! Aksine yeni açılan iş yerleri varmış ve işleri iyiymiş! Bu hususu yoldan geçen hangi vatandaşımıza sorsak aksini söylüyor. Keşke yok demekle sıkıntılar ortadan kalksa, ama öyle değil. İktidar tiyatro oyunu sergiliyor ve halkı uyuturum diye düşünüyor, yazdıkları senaryoya bırakın halk, kendileri dahi inanmıyor.
AYA NASIL GİDECEKSİN?”
İktidarın bir diğer sorunu ise gündemi değiştirmek için farklı gündem yaratmaktır. Vatandaş pandeminin pençesinde maddi manevi zor günler geçirip mağdur olmuşken, birileri “Aya” gitmek derdinde. Elbette teknolojimizin gelişmesi ve atılımlar yapmamız hepimizin isteğidir.
Ancak, sana demezler mi; “Sen pandemi sürecinde toplumuna gerekli desteği veremezken, Hava Savunma Sistemini Rusya’dan alırken, Savaş Uçağını Amerika’dan alırken, bırak bunları, samanı, mısırı ithal ederken, Aya nasıl gideceksin?”

 

İNSANLARIN HAYATINI TEHLİKEYE ATMAK UMURUNUZDA BİLE DEĞİL
Bırakalım bunları; sorumluluk sahibi bir iktidar, pandemi sürecinde tıklım tıklım dolu salonlarda kongre yapmaz, yapamaz! Siz, iktidar partisi olarak örnek olacaksınız! İnsanlara böyle mi örnek oluyorsunuz! Siyasi ikbaliniz, iktidarı elinde tutma hırsınız öyle bir hal almış ki, insanların hayatını tehlikeye atmak umurunuzda bile değil. Artık ülkeyi yönetemiyorsunuz, sadece kendi menfaatinizi düşünerek hareket ediyorsunuz, hatadan hataya savruluyorsunuz, ancak maalesef ülke de sizinle beraber yönetilmiyor, savruluyor!
HALKIN KARŞISINA ÇIKACAK CESARETİ Mİ BULAMIYORMUSUNUZ
Sevgili Hemşehrilerim. Ülkemizin, toplumumuzun sorunları yanında Tokat ili özelindeki sorunları da dikkatle takip ediyoruz. Biz halkın içindeyiz, halkla beraberiz, vatandaşla hasbihal ediyoruz, sorunlarını yerinde görüyoruz, dinliyoruz. İktidar partisi temsilcileri, sizleri hiçbir yerde göremiyoruz.
Bu nedenle Halkımıza biz tercüman oluyoruz. Her gittiğimiz köyde, kasabada, dükkânda Vatandaşımız şu soruları soruyor:
1. Dolar düştüğü halde; Akaryakıt ve Emtia fiyatları düşmüyor? Neden?
2. Sıfır ve ikinci el araç fiyatları el yakıyor, yanına yaklaşılmıyor. Durum böyleyken neden yüksek ÖTV alıyorsunuz?
3. İlimizin nüfusu düşüyor; devletin fabrikalarını sattınız, özel fabrikaların çoğu kapandı, istihdam için, göçü durdurmak için ne yapacaksınız?
4. Tarım ve Hayvancılıkta ilimizi ön plana çıkartmak için çeşitli projeler uygularken, Erbaa,Niksar ve Reşadiye yaylalarına açılacak madenlere neden izin veriyorsunuz?
5. Çiftçilerimiz banka, ilaç, gübre, yem ve veterinerlik hizmetleri borçları nedeniyle batak vaziyette, tarlalar, traktörler icradan satılıyor. Çiftçiye böylemi destek oluyorsunuz?
6. AKP Tokat Milletvekilleri, yöneticileri, her açıklamanızda yeni havalimanının %90 oranında bittiğini söylüyorsunuz? Bu havaalanı neden %90’ı geçemiyor?
7. Tokat-Turhal Yolu, Tokat-Niksar Yolu, Çamlıbel Güzergâhındaki yollar neden bitmiyor.
8. Mart Ayında Kısa Çalışma Ödenekleri son buluyor. Sonrasında işten çıkarmaların artacağı söyleniyor. Tedbirleriniz nelerdir?
9. Hazır giyim sektöründe %30 civarında zam olacağı konuşuluyor. Vatandaşın bütçesini zora sokacak bu gelişme için alacağınız tedbirler nelerdir

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
CHP İL BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş