Yükleniyor ..
Safatv

Bursa'daki yangında tehdit unsuru oluşturan yerler boşaltılıyor

2 ay önce075
Bursa'daki yangında tehdit unsuru oluşturan yerler boşaltılıyor

Bursa’nın Mudanya ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın söndürülmeye çalışılıyor. Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, yaptığı açıklamada, Çağrışan mevkisindeki kızılçam ekili alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktığını söyledi.  İhbarın ardından ekiplerin bölgeye sevk edildiğini belirten Akın, “İtfaiye ekiplerinin yanı sıra müdürlüğümüze ait helikopterle de yangına müdahale edilmeye başlandı. Çevre illerden başka helikopter de istiyoruz” dedi.  […]

Bursa’nın Mudanya ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın söndürülmeye çalışılıyor. Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, yaptığı açıklamada, Çağrışan mevkisindeki kızılçam ekili alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktığını söyledi.  İhbarın ardından ekiplerin bölgeye sevk edildiğini belirten Akın, “İtfaiye ekiplerinin yanı sıra müdürlüğümüze ait helikopterle de yangına müdahale edilmeye başlandı. Çevre illerden başka helikopter de istiyoruz” dedi.  Anadolu Ajansı Bursa Muhabiri Hüseyin Yeşilkavak, NTV yayınında son durumu aktardı. Yeşilkavak, “Söndürme çalışmaları devam ediyor. Net bir sayı ve bilgi yok sadece tehdit unusuru oluşturulan yerlerde boşaltma çalışmaları sürüyor. Yetkililer bölgede söndürme çalışmaları hakkında bilgileri alıyorlar. Çalışmalar sürüyor” dedi.”

http://cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı. Bursa-Mudanya karayolunun sağ tarafında başlayan yangın, yolun sol tarafına da sıçradı.

Yangına müdahale için çevre illerden helikopter desteği de istendi. 

Bu arada, Bursa-Mudanya karayolunda yangının sürdüğü noktalara yakın olan vatandaşlar görevliler tarafından güvenlik gerekçesiyle uzaklaştırılıyor. 

Kaynak: TGRT Haber

Paylaş Paylaş
fyurdakul
fyurdakul

Bursa'daki yangında tehdit unsuru oluşturan yerler boşaltılıyor konulu haberimizde Safatv olarak sizlere Bursa'daki yangında tehdit unsuru oluşturan yerler boşaltılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bursa'daki yangında tehdit unsuru oluşturan yerler boşaltılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?