takip et takip et
Manşet

14 Nisan 2021 - 07:56:32

BİONTECH VE SİNOVAC AŞISI NASIL YAPILIR

Pandemi ile mücadele kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de aşılama çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Ülkemizde Covid-19 bağışıklama çalışmalarında Biontech ve Sinovac aşıları yapılmaya devam etmekte ; ilimizde de her iki aşının uygulaması yapılabilmektedir. Biontech (Alman) aşısı Tokat Devlet Hastanesi’nde uygulanabilmekte ve ALO 182 / MHRS/E-DEVLET sistemleri üzerinden randevu alınarak yapılmaktadır. Sinovac (Çin) aşısı ise […]

Pandemi ile mücadele kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de aşılama çalışmalarımız hızla devam etmektedir.
Ülkemizde Covid-19 bağışıklama çalışmalarında Biontech ve Sinovac aşıları yapılmaya devam etmekte ; ilimizde de her iki aşının uygulaması yapılabilmektedir.
Biontech (Alman) aşısı Tokat Devlet Hastanesi’nde uygulanabilmekte ve ALO 182 / MHRS/E-DEVLET sistemleri üzerinden randevu alınarak yapılmaktadır.
Sinovac (Çin) aşısı ise ilimizde tüm sağlık kuruluşlarında (tüm hastaneler , aile sağlığı merkezleri ) yapılmaktadır.
Aşı ; bağışıklığın oluşması ve pandeminin kontrol altına alınması açısından büyük önem arz etmektedir. Aşı önceliği bulunan vatandaşlarımızın tercih ettiği aşıyı , ilgili sağlık kuruluşlarından randevu alarak yaptırması gerekmektedir.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR