takip et takip et
Manşet

16 Haziran 2020 - 23:57:48

Besi Hayvanlarındaki Solunum Yolu Hastalıkları İle Mücadele İçin 500 Bin Liraya 10 Bin Doz Aşı

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Kurumunun (TKDK)  desteği ile kurulan  Cansu Büyükbaş Besi Hayvancılığı Tesisini ziyaret ederek, besi hayvanlarına solunum sistemi hastalıklarına karşı yapılan aşılamayı yerinde inceledi. TKDK destekleri ile Pazar ilçesinde kurulan Cansu Büyükbaş Besi İşletme Tesisinde incelemelerde bulunarak bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, TKDK her zaman çiftçinin […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Kurumunun (TKDK)  desteği ile kurulan  Cansu Büyükbaş Besi Hayvancılığı Tesisini ziyaret ederek, besi hayvanlarına solunum sistemi hastalıklarına karşı yapılan aşılamayı yerinde inceledi.

TKDK destekleri ile Pazar ilçesinde kurulan Cansu Büyükbaş Besi İşletme Tesisinde incelemelerde bulunarak bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, TKDK her zaman çiftçinin yanında. TKDK destekleriyle modern usullerle büyükbaş besi tesisi kurulmuş. TKDK güzel işler yaptı, yapmaya da devam ediyor. Çiftçimize hayırlı uğurlu olsun. Her zaman çiftçilerimizin yanındayız.” dedi.

Tarım Tokat kapsamında Cansu Büyükbaş Besi İşletme Tesisinde hayvanlara yapılan solunum sistemi hastalıkları aşısını da yerinde gören ve bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta hayvanlardaki solunum yolu hastalıkları ile mücadele etmek için İl Özel İdaresinden ayrılan 500 bin liralık kaynakla alınan 10 bin doz aşının Tokat’taki tüm besi hayvanlarına ücretsiz olarak uygulanacağını söyledi.

Çiftçilerin yanında ve emrinde olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat bir tarım ve hayvancılık memleketi. Çiftçilerimiz çok güzel işler yapıyor. Pazar ilçemizin verimli toprakları ile kaliteli çiftçileri var. Devletimizin imkanlarının çiftçimize yönlendirilmesi konusunda tarım teşkilatı çok güzel işler yapıyor. Desteğimiz tam. Amacımız çiftçimizi zenginleştirmek, onların yanında olmak. Tokat’ta 310 bin büyükbaş hayvanımız var. Bunların hastalıkları ile de mücadele ediyoruz. Muayene ve aşılarını yapıyoruz. Veterinerlerimizi, tarım teşkilatımızı ve bu işi sahiplenen çiftçilerimizi, onlara destek veren kamu kurum ve kuruluşlarımızı, Özel İdaremizi tebrik ediyorum. İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu çalışmaların Tokat’ımıza, Tokatlı hemşehrimize, Pazar ilçemize, Pazarlı hemşehrilerimize, Türkiye’mize hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını diliyorum.” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR