takip et takip et
Tokat Haberleri

30 Mayıs 2019 - 17:42:42

Başkan Polat’tan Kadir Gecesi mesajı

31 Mayıs 2019 Cuma’yı, 1 Haziran 2019 Cumartesi gününe bağlayan gecede idrak edilecek Kadir Gecesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Tokatlıların ve tüm insanlığın Kadir Gecesini tebrik ederek “Her ayı Ramazan, her gün ve geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeliyiz” dedi. Kadir Gecesi münasebetiyle yazılı bir mesaj […]

31 Mayıs 2019 Cuma’yı, 1 Haziran 2019 Cumartesi gününe bağlayan gecede idrak edilecek Kadir Gecesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Tokatlıların ve tüm insanlığın Kadir Gecesini tebrik ederek “Her ayı Ramazan, her gün ve geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeliyiz” dedi.

Kadir Gecesi münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat “Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, rahmetin ve bereketin ayı Ramazan’ın son günlerine yaklaşılırken bu manevi iklimi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm İslam Aleminin ve Tokatlı hemşerilerimizin Kadir Gecesi mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Polat mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Kur’an-ı Kerim’de bu geceye müstakil bir sure tahsis eden yüce Rabbimiz, gecenin değerini de bizzat surede haber vermiştir. İslam alemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı Rabbim bizlere nasip etsin. Rabbim bu gecede yapacağımız dualarımızı kabul etsin. Bu düşünce ve duygularla Tokatlı hemşerilerimin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum”


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR