takip et takip et
Manşet

21 Mart 2020 - 15:25:36

BAŞKAN EROĞLU’NDAN ENGELLİ İLETİŞİM MERKEZİ MÜJDESİ

Tokat Belediyesi ve Çamlıbel Elektrik işbirliğinde Yeşilırmak Bilgi Evi bölgesine Akülü Sandalye Şarj İstasyonu kuruldu. Şarj İstasyonunu engellilerin kullanımına açan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Akülü Sandalye Şarj İstasyonlarının sayışının artırılacağını söyledi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “Tokat, Engelli Dostu Bir Şehirdir. Engelli kardeşlerimiz her zaman başımızın tacıdır. Onların konforlu yaşamaları bizim en önemli hususlarımız […]

Tokat Belediyesi ve Çamlıbel Elektrik işbirliğinde Yeşilırmak Bilgi Evi bölgesine Akülü Sandalye Şarj İstasyonu kuruldu.

Şarj İstasyonunu engellilerin kullanımına açan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Akülü Sandalye Şarj İstasyonlarının sayışının artırılacağını söyledi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “Tokat, Engelli Dostu Bir Şehirdir. Engelli kardeşlerimiz her zaman başımızın tacıdır. Onların konforlu yaşamaları bizim en önemli hususlarımız arasında gelir. Şehrimizde birçok farkındalık çalışması yaptık. Engelli kardeşlerimizin sadece engelliler haftasında veya gününde değil, her gün yanlarında olmanın gayretindeyiz. Bu amaçla “Bir Gün Değil Her Gün Farkındalık” Projemizi 2016 yılında hayata geçirmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül almıştık. Engelli kardeşlerimizle bu güzel şehrimizde birlikte yaşamak bizim ana hedeflerimizin başında gelmektedir” dedi.

AKÜLÜ SANDALYE ŞARJ İSTASYONLARININ SAYISI ARTACAK

Engellilere yönelik çalışmalar kapsamında Tokat Belediyesi bünyesinde Engelli İletişim Merkezi kurulacağının müjdesini veren Başkan Eroğlu şunları söyledi: “Kaldırımların, toplu taşıma araçlarının engelliler için uygun hale gelmesi noktasında çalışmalarımızı yaptık. Hem belediye olarak hem de kurumlar olarak onların isteği bizim için önemlidir. Önümüzdeki günlerde belediyemizde Engelli İletişim Merkezi kuruyoruz. Sadece engelli kardeşlerimize hitap eden, onların isteklerini taleplerini dinleyen iletişim merkezini kuracağız. Şehrimizin birkaç noktasında belediye olarak bu tür istasyonlar kurmuştuk. Çamlıbel Elektrik şirketinin katkısıyla, şarj istasyonlarımızın sayısını artıracağız. Kendilerine uygun yerleri göstererek engelli kardeşlerimizin daha rahat istifade etmelerini sağlayacağız. Bu desteklerinden dolayı Çamlıbel Elektrik A.Ş ve Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum.”

CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin de yaptığı açıklamada; “Akülü Sandalye Şarj İstasyonun açılışını gerçekleştirdik. “Hayatı Aydınlat” Konserlerinin gelirleri ve kurum çalışanlarının bağışları ile Akülü Şarj İstasyonlarının sayısını artırmak istiyoruz. 2020 Yılı içerisinde bu rakamı 5 adete çıkarmayı planladık. Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras ve Engelliler adına konuşma yapan Osman Avcı  hem Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na hem de Çamlıbel Elektrik Firmasına teşekkür ettiklerini söyledi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR