takip et takip et
Manşet

1 Ekim 2020 - 11:31:29

BAŞKAN EROĞLU’NDAN ANLAMLI TELEFON

Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle yaşlı vatandaşları telefonla arayarak onların istek ve taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “365 Gün yaşlılarımızın, ulu çınarlarımızın yanındayız. Bugün de pandemi süreci nedeniyle evlerinde ziyaret edemesek de telefonla arayarak yaşlılarımızın dualarını alıyoruz” dedi. Tüm dünyada yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla kutlanan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle […]

Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle yaşlı vatandaşları telefonla arayarak onların istek ve taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “365 Gün yaşlılarımızın, ulu çınarlarımızın yanındayız. Bugün de pandemi süreci nedeniyle evlerinde ziyaret edemesek de telefonla arayarak yaşlılarımızın dualarını alıyoruz” dedi.

Tüm dünyada yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla kutlanan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Tokat’ta ikamet eden yaşlıları telefonla arayarak hal ve hatırlarını sordu.

Koronovirüs salgını sebebiyle evlerine çekilen ve sosyal aktivitelerden yoksun kalan yaşlı vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Eroğlu, sağlık durumları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

Tokatlı yaşlı vatandaşlar yapılan telefon görüşmeleri nedeniyle memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Eroğlu’na teşekkür ettiler.

Onların Gönüllerini Almaya, İhtiyaçlarını Karşılamaya Çalışıyoruz

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaşlılarla telefon görüşmelerini gerçekleştirdikten sonra yaptığı açıklamada yılın 365 günü onların yanlarında olduklarını belirterek şunları söyledi: “Bugün ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ne binaen pandemi süreci dolayısıyla evlerinde ziyaret edip ellerini öpemediğimiz ulu çınarlarımızı telefonla arayarak onların dualarını aldık. Biz yılın her günü hep böyle onların yanlarında olmaya, gönüllerini almaya, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Onlara bir telefon kadar yakınız. Bizim medeniyetimiz büyüklerimize hürmet etmeyi onları el üstünde tutmayı, onların dualarını almayı bizlere en önemli vazife addetmiştir. Rabbim onların dualarından bizleri mahrum etmesin” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun telefonla görüştüğü 84 yaşındaki Hayriye Piray, telefon görüşmesi için Başkan Eroğlu’na teşekkürlerini ileterek, pandemi sürecinden sonra evine beklediğini belirtti. Piray yaptığı görüşmede; “Devletimiz var olsun, çok şükür her şeyimiz var. Bizim size ihtiyacımız var. Her zaman size duacıyız” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR