BAŞKAN EROĞLU;“Ben Tokat’ımıza ağaç dostu, çevre dostu ve yeşil dostu Tokat diyorum

featured

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,“Türkiye Yüzyılına Nefes” mottosuyla tüm yurtta gerçekleştirilen Milli Ağaçlandırma Günü’nde Tokat’ın Hac Dağı olarak bilinen alanında gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine katıldı.
Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Ben Tokat’ımıza ağaç dostu, çevre dostu ve yeşil dostu Tokat diyorum. Tokat bütün cümleleri hak eden bunun gereğini yapan bir şehirdir. Her anlamda ağacına yeşiline doğasına sahip çıkan bir şehirdir. Bu bağlamda güçlü adımlar atıyoruz. Belediyemiz olarak her yıl 50 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Her yılın Kasım ayından başlayarak tahkimat ayına kadar ki süreçte yaklaşık 5 ayda 50 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Yeşil Tokat cümlesini önemsiyoruz” dedi.
Başkan Eroğlu sözlerine “Güzel bir ülkenin yemyeşil inci gibi güzel bir şehrinde yaşıyoruz. Şehrimizde doğaya sahip çıkarak dünyamıza da sahip çıkmış oluyoruz” diye devam etti.
Yapılan etkinlikle yeşil şehir Tokat’ın yeşilinin daha da güçleneceğini ifade eden Eroğlu “ Bugün sadece Tokat’ımızda değil bütün il ve ilçelerimizde 1023 noktada yüz binlerce insanımız milyonlarca fidanı toprakla buluşturuyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her alanda olduğu gibi bu alanda da öncülük etmesi, hedefler koyması son yıllarda ülkemizi birçok ülkenin yüzölçümünü aşan ormanlık alanlara kavuşturmasına sebep oldu. Bizler de şimdi dikeceğimiz fidanlarla şehrimizde ve ülkemizde ormanlık alanların daha da artmasına katkı sağlamış olacağız. Burada her yaştan insanımız fidan dikiyor. Bilhassa çocuklarımızın diktikleri bu fidanlarla Hac Dağı bölgemizin yeşillenmesi ayrı bir önem taşıyor. Büyüdüklerinde bu ağaçları gördükleri zaman çok güzel bir hatıra olarak bu güzel günü hatırlayacaklar” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
BAŞKAN EROĞLU;“Ben Tokat’ımıza ağaç dostu, çevre dostu ve yeşil dostu Tokat diyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com