BAŞKAN EROĞLU, TURHAL YAVŞAN CEM EVİNE MİSAFİR OLDU

featured

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Turhal Yavşan Cem Evi’nin daveti üzerine Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler ile birlikte Turhal Yavşan Cem Evi’ni ziyaret etti.
Burada yüreği güzelliklere gark olmuş insanlar gördüm
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, samimi bir havada geçen ziyarette cem evi üyelerine yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İçeri girdiğim andan itibaren insanın güzel hasletleri ile demini almış insanları, beyefendi insanları gördüm. Konuştuğumuz zaman kalbi, yüreği açık olarak dinleyen, güzelliklere gark olmuş insanlar gördüm. Bu sözleri sadece bir övgü sözü söylemiş olmak için söylemiyorum. Benim bulunduğum noktada siz olsanız ve kendinize bir baksanız siz de aynı güzel duyguları hissederdiniz. Burada şu anda bulunmaktan çok mutlu olduğumu ve huzur duyduğumu ifade etmek istiyorum.”
Cumhuriyetimiz, milletimiz bu topraklarda kıyamete kadar payidar olsun
Başkan Eroğlu, birlik beraberlik duygularına vurgu yaparak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hepimiz Rabbimizin kullarıyız. Bu memlekette bu güzel topraklarda, bu güzel yurtta doğmuş olmanın şansını yaşıyoruz. Doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle cennet gibi bir vatanda yaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyetimizin 99’uncu yıldönümünü kutladık. Ülkemiz, cumhuriyetimiz, milletimizin bu güzel topraklarda nice yüzyıllara kavuşmasını, kıyamete kadar payidar olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.”
Hepimiz güzel bir halının motifleri gibiyiz
Belediye Başkanı Eroğlu atalarımızın bu topraklarda yüzyıllardır pek çok cendereyle karşı karşıya kaldığına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Güzel olanın başı beladan kurtulmaz derler ya; o yüzden bu aziz topraklar pek çok mücadeleler vermişiz. Tokat şehrimiz de bu güzel vatan içerisinde birçok güzelliğin membaıdır. Arşivlerde adı ‘Darunnasır’ yani yardım edenler diyarı olarak da geçer. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde ifade ettiği garip dostu bir şehirdir. Hacı Bektaşi Veli’nin ifadesi ile de bu toprak bir alimler, fazıllar yurdudur. Tokat, yardımsever insanların yaşadığı zor durumda kalan insanları karşılayan onlara kucak açan bir şehirdir. Bu sebeple çok farklı bakış açıları ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir şehirdir. Her farklı bakış açısını, görüşü, kültürü Tokat’ımızın bir motifi olarak görüyoruz. Güzel bir halının motifleri gibi. Bu motifler bir araya gelerek o güzel desenlerle bezenmiş güzel Tokat’ı oluşturuyor.”
Hizmet getirirken ayrım yapmamak şiarımızdır
Eroğlu ülkemizde yaşayan farklı kültürlerin bir mozaiği oluşturduğunu ifade ederek birlik beraberlik duygusuna dikkat ettiklerini, halka hizmet götürürken ayrım yapmadıklarını dile getirirken şunları söyledi: “Ülkemiz de aynen Tokat’ımız gibi farklı desenlerle güzelliği oluşan bir ülke. Biz ortak değerlerle birbirine sıkı sıkıya bağlı bir milletiz. Rabbimiz bir, peygamberimiz birdir. Hazreti Ali Efendimiz, Hazreti Hasan ve Hüseyin Efendilerimiz, Hacı Bektaşi Veli’den tutun Yunus Emre’ye, Pir Sultan Abdal’a, Hubyar’a kadar hepsi bizim ortak değerlerimiz, büyüklerimizdir. Bayrağımız birdir. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bayrağımızdaki hilalimiz; bağımsızlığın sembolüdür ki, ortak değerimizdir. Tarih boyunca milletimiz hiçbir kuvvetin egemenliği altına girmemiştir. Hep bağımsız olmuştur. Bayrağımızdaki yıldızımız da bu ülkenin insanlarıdır, hepimiziz. Bir ayrılık görmüyoruz. Ben Ak Partili bir belediye başkanıyım fakat milletimize hizmet götürürken partisine bakmaksızın herhangi bir ayrım yapmadan hizmeti götürmeye gayret ediyoruz. Cumhurbaşkanımız da bu bakış açısıyla milletimiz üzerinde bir ayrım yapmadan bu hizmetleri götürme noktasında örnek aldığımız büyüğümüzdür. Cem Evlerinin statülerinin geliştirilmesi için çalışmalar yapılmış ve kaynaklar aktarılmıştır. Bizler de yerel yönetimler olarak bu noktada elimizden geleni şimdiye kadar yaptığımız gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bizleri burada güzel gönüllerinizle misafir ettiniz, sizlerle burada bu güzel sohbetleri yapmamıza vesile oldunuz. Misafirperverliğiniz için çok teşekkür eder, kapımızın sizlere daima açık olduğunu ifade etmek isterim” diye konuştu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
BAŞKAN EROĞLU, TURHAL YAVŞAN CEM EVİNE MİSAFİR OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com