BAŞKAN EROĞLU : “SOSYAL KONUT HAMLEMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

featured

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu düzenlediği basın toplantısında Tokat Belediyesi olarak evi olmayan dar gelirli aileler için birinci etapta 500, ikinci etapta 500 olmak üzere toplam 1000 sosyal inşa edeceklerini, ilk olarak inşa edeceklerini söyledi.
1000 Adet Sosyal Konut İnşa Edeceğiz


Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaklaşık 10 yıllık tecrübeleri ile Tokat’a belediye olarak birçok kazanımlar sağlamalarının yanında yeni bir vizyonla çalışmalarına devam edeceklerini dile getirirken “Sizlerle ve sizlerin aracılığıyla hemşerilerimiz ile paylaşmak istiyorum. İlk kez bu toplantıda ifade ediyoruz. Özellikle son dönemlerde inşaat maliyetlerinin yükselmesi ile birlikte insanlarımız ev sahibi olmakta zorlanıyorlar. Bizler de sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak Tokat’ta 1000 adet sosyal konut yapacağız” dedi.
Evi olmayan dar gelirli hemşerilerimiz sadece inşaat maliyetini karşılayarak ev sahibi olacak
Sosyal konut projesini çok önemli ve değerli bir proje olarak gördüğünü dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Bu projeyi arsa maliyeti olmadan belediyemiz olarak arsa üreterek gerçekleştireceğiz. Sosyal konut projemizin evi olmayan dar gelirli hemşerilerimizin yararlanmasını sağlayacağız. Hemşerilerimiz inşaat maliyeti hangi rakamsa o maliyete ev sahibi olacaklar. İnşaat maliyetinin üzerine 1 Türk Lirası dahi eklenmeyen bir proje olacak” dedi.
İlk etap 500 konut 2024-2027 yılları arasında inşa edilecek
Başkan Eroğlu “Yapacağımız 1000 sosyal konutun ilk etap çalışmasını 500 sosyal konut ile 2024-2027 yılları arasında yapacağız. Bu hayırlı çalışma ile değerli Tokatlı hemşerilerimize sosyal konutlarını inşa ederek teslim etmenin heyecanını yaşayacağız” diye konuştu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
BAŞKAN EROĞLU : “SOSYAL KONUT HAMLEMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com