takip et takip et
Tokat Haberleri

2 Şubat 2019 - 19:13:14

BAŞKAN EROĞLU, LİSELİ YOUTUBERLARLA RÖPORTAJ YAPTI

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, youtuber gençlerle röportaj yaptı.

Başkan Eroğlu, 30 Ocak Çarşamba gecesi Aday Tanıtım Toplantısı için Ankara’ya yola çıkmadan önce daha önce gençlere verdiği sözünü yerine getirdi.

Youtuber’larla oldukça keyifli ve uzun bir röportaj gerçekleştiren Eroğlu’nun röportajından bir kesit sunuyoruz.

Çocukluluğunuzdaki Tokat ile şu andaki Tokat arasındaki farkı yorumlar mısınız?

Fiziken, sosyal olarak her türlü farkı görüyoruz. Çocukluğumuzda daha küçük ve butik bir şehirdi. Her geçen gün Tokat’ın nüfusu artıyor. Ama insanlarımız sosyal olarak eskiyi devam ettiriyor. Ve Tokat her geçen gün daha da cazibe merkezi olan bir şehir olacak.

Yine Gençlere Yönelik Projeleriniz olacak mı?

Bu projelerin başında bir Kariyer Merkezi düşünüyoruz. Gençlerimizin ileriye dönük verecekleri kararlarda yardımcı olmak için bu kariyer merkezinde onlara meslekleri tanıtmayı hedefliyoruz. Bunun yanında bol bol spor alanları oluşturmayı hedefliyoruz. 2 adet spor kompleksi yapmıştık, şimdi 4 mahallede daha yapmayı düşünüyoruz. Ayrıca kapalı bir spor merkezi ile de farklı bir nokta oluşturma düşüncemiz var.

Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı olmak nasıl bir duygu?

Göreve geldiğimde 36 yaşındaydım. Gençliğin çok büyük faydalarını gördüm. Yaptığımız işin çok emek ve çaba gerektirmesi sebebi ile hızlı olmak, her yere yetişmek gerekiyor. Olaylara genç açıdan bakmak da benim için önemlidir. Genç olarak olaylara bakmamız açısından bize bir artı oldu. Olayları incelerken genç bakışı yakalamamız için çok büyük fayda sağladı. Genç olunca büyüklerin evladı, ağabeylerin kardeşi oluyoruz; bu da ayrı bir güzellik katıyor. En genç İl Belediye Başkanı olmamın şahsıma böyle faydalar sağladığını hissettim. İnanıyorum ki aynı bu anlayışla, aynı dinamizmle, genç bakış açısı ile yola devam edeceğiz.

Başkan olmak küçüklük hayaliniz miydi yoksa sonradan mı gelişti?

Çocukluk dönemimde de öncelikle iyi bir insan olmayı hayal etmiştim.  Değişik dönemlerde değişik meslek dallarını düşünmüştüm. Son olarak da şuan mesleğim olan Avukatlığa karar kılmıştım. Hamdolsun hayalime kavuştum. Belediye Başkanlığı ise bizim için çok ani gelişti. Aday değildim; ancak bir gün Cumhurbaşkanımızın şahsında aday gösterileceğime dair telefon geldi bana partimizin yetkilileri tarafından. Bir anda oldum ama iyiki olmuşum; çünkü Belediye Başkanlığı çok güzel bir görev. Şehrin bütün insanıyla bir aile oluyorsunuz. Çok da heyecanlı bir meslek. Sabah 07.00- 07.30’da başlıyor, en erken 21.00-21.30’a kadar devam ediyor. İyiki Allah bize Belediye Başkanlığını nasip etmiş.

Tokat’ın gelişimi için ünlü fenomenleri Tokat’a getireceğiniz doğru mu?

Sizler de binlerce insanın takip ettiği fenomen kardeşlerimizsiniz. Şuan sizinle olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmeliyim. Evet böyle bir düşüncemiz var. Çünkü öyle bir çağda ve öyle modern bir dönemde yaşıyoruz ki bilgisayarın, sosyal medyanın, youtube, youtuber gibi birçok kanalın tanıtıma çok ciddi katılımlar sağladığı günlerdeyiz. Dünya sizler aracılığı ile birçok kitleye ulaşabiliyor. Bugünkü çağ dijital çağ, sosyal medya çağı. Bu sebeple çağın gerekliliği olarak bizim de sosyal medyayı iyi kullanmamız lazım ki şehrimizin tanıtımına, Belediyemizin tanıtımına veya şehrimizin herhangi bir güzelliğini tanıtmaya vesile olalım. İnşallah seçimden sonra ünlü fenomenleri getirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Röportajın ardından gençlerle hatıra fotoğrafı çekinen Başkan Eroğlu, genç youtuberlara başarılar diledi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR