BAŞKAN EROĞLU: “GENÇLERİN ABİSİ OLMAYA, YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

featured

GÜNEŞLİ MAHALLESİ YÜZME HAVUZU BELEDİYE’YE TAHSİS EDİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Tokat Belediyesi arasında gençlere yönelik iki ayrı protokol imzalandı. Protokol ile Güneşli Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Yarı Olimpik Havuzu Tokat Belediyesi’ne tahsis edildi.
Gönüllülük Alanında İş Birliği protokolü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı tesislerin ortak kullanılmasının yanı sıra her iki kurumun gençlere yönelik faaliyetlerini tesislerde gerçekleştirilmesine yönelik imza atıldı. İkinci protokol ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan onay yazısı çıkan Güneşli Mahallesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Tokat Belediyesi’ne teslim edildi.
Protokol imza töreninde konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar;
“Kıymetli Belediye Başkanımızla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Çalışmaları Gönüllü Faaliyetleri kapsamında ortak bir protokol imzaladık. Bakanlığımızın protokolü çerçevesinde işlevlik kazandırdık. Belediyemizin Gençlik Çalışmalarını Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tüm tesislerinde, Gençlik Merkezlerinde birlikte programlar yapılacak, ortak kullanılacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Valilik, Belediyemiz ve İl Özel İdaremizin imzalamış olduğu yatırım protokolleri arasında yer alan yüzme havuzlarımız Belediyemize tahsis edildi. Bakanlığımızdan onay yazısı geldi. Gençlerimiz, mahallelerimiz bu hizmetten yararlanacaklar. Hayırlı olsun” dedi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bugün iki güzel imzayı attık, gençliğimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Gençlerimiz bizim yarınlarımız, başımızın üstünde tuttuğumuz kıymetlilerimizdir. Hepimiz belirli bir dönem genç olduk. Gençler enerji dolu, hayat doludur. Gençlerimizin enerjisini kendi enerjimize katabilirsek çok daha başarılı olabiliriz. Her daim gençlerimizi önemsiyoruz. Biz de kendimizi Gençliğin Abisi olarak nitelendiriyoruz. Bu bizim için gururdur. Spor Bakanlığımız gençlerle ilgili çok önemli çalışmalar yapıyor, Tokat’ta da bunun yansımasını gördük. Gençlerimize yönelik çok güzel faaliyetler yapmaya devam ediyorlar. Tokatlı gençlerimiz çok ciddi başarılar elde ettiler. KYK’larda kalan kardeşlerimizin rahatlıkla yaşamaları, onların sohbetleri bizi mutlu ediyor. Yapılan işlerin güzelliğini bir kez daha görüyoruz.
İlk olarak Gönüllülük Faaliyetlerine yönelik bir protokol imzaladık. Her iki kurum olarak gençlerimize yönelik birçok faaliyetler yapıyoruz. Bundan sonra da birlikte aynı tesislerde gençlerimize yönelik faaliyetlere devam edeceğiz.
İkinci protokolümüz ise inşası tamamlanan Yüzme Havuzumuza yönelik. Yaklaşık 1,5 yıl önce Tokat Merkezimize iki yarı olimpik yüzme havuzlarının yapılmasıyla ilgili Bakanlığımızla ilgili protokol imzalamıştık. Bu havuzlardan biri Parekende Mahallesi’nde bulunan ve yaklaşık 6-7 mahalleyi ilgilendiren yüzme havuzu idi. Bu havuzumuzun yapımı tamamlandı ve faaliyetine başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından işletilmesi devam ediyor.
Diğer bir havuz ise Güneşli bölgesinde yer alan yüzme havuzu idi. Bu havuzumuzun da inşası tamamlandı ve Bakanlığımıza bu havuzun belediyemize tahsisi için müracaatta bulunmuştuk. Onay yazımız geldi ve bugünkü bu protokolle birlikte Tokat Belediyesi olarak bizler üstlenmiş bulunmaktayız. Gençlerimizin, o bölgedeki mahalle sakinlerimizin faydalanması amacıyla Tokat’ta Yüzme Bilmeyen Kalmasın sloganıyla faaliyetini sürdüreceğiz. Şehrimizin iki ayrı noktasında iki güzel havuzun olması hemşehrilerimizi mutlu edecektir. En kısa sürede Karşıyaka Yüzme Havuzumuzu açarak gençlerimizin hizmetine kazandıracağız. Hayırlı olsun.
Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Tokat Milletvekillerimize, Tokat İl Başkanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”
Protokol İmza töreninin ardından Güneşli Mahallesi’ndeki havuz bölgesine geçen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’dan havuzun anahtarını teslim aldı. Anahtar teslim töreninde kısa bir açıklama yapan Başkan Eroğlu; “Kıymetli Basın Mensupları biraz önce protokolünü yapmış olduğumuz Güneşli Mahallesi Yazı Olimpik Yüzme Havuzumuzun anahtarını teslim aldık. Bu güzel havuzun yapımında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta gençlerimiz olmak üzere Tokatlılara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” diyorum” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
BAŞKAN EROĞLU: “GENÇLERİN ABİSİ OLMAYA, YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com