takip et takip et
Manşet

16 Nisan 2020 - 15:09:51

BAŞKAN EROĞLU, BİRİM MÜDÜRLERİ İLE VİDEOKONFERANS SİSTEMİYLE TOPLANTI YAPTI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile telekonferans yöntemiyle toplantı yaptı. Toplantıda virüsün etkilerini azaltmak adına yapılan çalışmalar ele alındı. Haftalık birim müdürleri toplantısına telekonferans sistemiyle devam edeceklerini belirterek, açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, koronavirüsün etkilerine karşı yapılan çalışmaların her geçen gün daha da artacağını söyledi. Belediye Başkanı Eyüp […]

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile telekonferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Toplantıda virüsün etkilerini azaltmak adına yapılan çalışmalar ele alındı.

Haftalık birim müdürleri toplantısına telekonferans sistemiyle devam edeceklerini belirterek, açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, koronavirüsün etkilerine karşı yapılan çalışmaların her geçen gün daha da artacağını söyledi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu birim müdürlerine yönelik yaptığı konuşmada; “Son 4 aydır dünya genelinde oluşan koronavirüs, son 1 aydır ülkemizde ve şehrimizde baş gösterdi. Tokat’ta da bu sıkıntılı süreci yaşıyoruz. Sağlık Bakanımızın ifadesiyle, tedbirler konusunda belediyelere önemli görevler düşüyor. Bu koronavirüs bir musibet ve Allah’tan gelen bir olay. Bu bağlamda hepimiz bu musibetten gereken dersleri almalıyız. Bugün Camilere gidemiyoruz, cenazelerimize katılamıyoruz, hasta ziyareti edemiyoruz, kimse birbiriyle görüşemiyor. Büyüklerimizle dahi uzaktan, telefonla görüşüyoruz. Demek ki; biz kullar olarak bazı hatalar içerisindeyiz ki, Cenabı Allah’ta bizlere bu musibeti tüm dünya üzerine gönderdi. İnanıyorum ki, bu süreçten gerekli dersleri alarak en az hasarla atlatarak daha sağlıklı bir dünyaya kavuşuruz. Sabırla, görevlerimizi en iyi şekilde yaparak bu süreci atlatacağız.

Bu salgından sonra oluşabilecek yeni sistemler, ekonomik krizler farklı bir dünyaya uyanacağımızı göstermektedir. Birçok yeni iş alanları açılırken birçok iş alanları, meslekler de son bulacak. Bunların hepsine biz ülke olarak hazırlıklıyız. Türk Milleti olarak birlikte, kardeşçe bu virüsün üstesinden gelip, çok daha güçlenerek, başarıyla bu süreçten çıkacağız.

Biz Tokat Belediyesi olarak yaklaşık bir aylık süreçte her alanda halkımızın yanında olmaya gayret ettik. Bu anlamda, tüm belediye çalışanlarımıza, müdürlerimize, başkan yardımcılarımıza teşekkür ediyorum.

Şu anda kronik hastalığı bulunan 66 personelimize izin verdik. Ayrıca esnek çalışma sistemine geçtik ve birimlerimizde belirli sayıda dönüşümlü olarak personellerimiz görevlerine devam ediyorlar. Özellikle dört müdürlüğümüzde yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü personellerimize ayrıca teşekkür ediyorum.

Tokat’ta Valiliğimiz önderliğinde koronavirüsle ilgili Pandemi Kurulu ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kararlar alınıyor. Bizler de bu kurulda alınan kararları hızlı bir şekilde uygulamaya alıyoruz.

Zabıta Müdürlüğümüz, Cumhuriyet Baş Savcılığımız, Ticaret İl Müdürlüğü ile birlikte özellikle sıhhatli yapılmayan sağlık ürünlerinin denetimine, Polisimizle birlikte Pazar yerlerinin denetimine devam ediyorlar. Şu anda insanlarımız halkımız esnafımız gerçekten zor bir durumda.

Tokat Belediyesi olarak insanlarımıza yardım ederek, yardımlaşma duygusunu daha da pekiştirerek insanlarımızın yanında olacağız. 2020 Yılında neler yapılacağını mahalle mahalle belirlemiştik. Ama şu anda gün öyle bir gün değil. Birkaç ay içerisinde ağırlık vermemiz gereken konuları belirledik. Yapacağımız ihaleleri erteleyeceğiz, yapmayı düşündüğümüz işleri; gıda, yardım, temizlik, dezenfekte, maske gibi konulara ayıracağız.

2 AYLIK SÜREÇ İÇİN 2 MİLYON TL’LİK KAYNAK AYIRDIK

Önümüzdeki iki ay için 10 Bin paket hazırlatıyoruz. Bu 10 Bin paketi 2 aylık süreçte yardıma muhtaç hale gelmiş insanlarımızın hepsine dağıtacağız. Ayrıca maddi durumu sıkıntıya düşen insanlarımıza toplamda 250 Bin TL’lik hediye çeki dağıtacağız. Yine nakit para ihtiyacı olanlara ise Encümenimiz üzerinden toplamda 750 Bin TL’lik nakit para ayırdık. Önümüzdeki iki aylık süre için toplamda 2 Milyon TL’lik para ayırdık. İhtiyaçlı olduğuna inandığınız insanları bizlere iletmeniz durumunda yardımları gerçekleştireceğiz. Yine maske konusunda halkımıza dağıtımları gerçekleştiriyoruz.

Emek veren, gecesini gündüzüne katarak çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de toplantılarımıza bu sistemle devam edeceğiz” dedi.

Başkan Eroğlu’nun konuşmasının ardından birim müdürleri tek tek söz alarak, yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR