BAŞKAN EROĞLU “3 BİN KONUTUN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNÜ BAŞLATIYORUZ”

featured

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 600 Evler ve Yazıcıoğlu bölgesinde 2015-2018 yılları arasında yaptıkları kentsel dönüşümden sonra 2’nci etap kentsel dönüşüm projesi kapsamında Tokat’ın 8 Mahallesinde 3.000 konutun dönüştüreceklerini, ilk olarak Semerkant Mahallesinde 72 dairenin kentsel dönüşümü için bu yılın Kasım Ayında kazmayı vuracaklarını söyledi.
8 Mahallede 3 Bin Konuta Kentsel Dönüşüm
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun düzenlediği basın toplantısının ana gündem konularından biri kentsel dönüşüm oldu. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ilk olarak Tokat’ta Erenler , Kabe-i Mescid, Camii Kebir, Semerkant, Hoca Ahmet, Akdeğirmen, Oğulbey ve Seyit Necmettin Mahallelerinde 3.000 konutu kapsayan kentsel dönüşüm çalışması yapacaklarını söyledi.
İlk Temeller Kasım 2023’te Atılıyor
2’nci Etap Kentsel Dönüşüm projesinde ilk olarak dönüşüm Semerkant Mahallesinde bu yılın Kasım Ayında 72 konutun temellerinin atılması ile başlıyor.
Adım Adım İlerleyeceğiz
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Önümüzdeki dönemde işimizin ana konusu, bütün işimizin yarısı, ana gündemimiz kentsel dönüşüm. İlk olarak bu noktalarda kentsel dönüşümümüzün ikinci etabını gerçekleştiriyoruz. Bu konu çok önemli bir konu. İlk kazmayı Semerkant Mahallemizde 72 konutun yapımında vuracağız. Temelleri atacağız. Şu anda arkadaşlarımız inşaat maliyetleri ile ilgili raporlama çalışmasını yapıyorlar. Adım adım ilerleyerek gideceğiz” diye konuştu.
Kentsel dönüşüm kapsamında temelleri atılacak 72 konutun yapılacağı çalışma 5.882 metrekare alanda gerçekleştirilecek.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
BAŞKAN EROĞLU “3 BİN KONUTUN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNÜ BAŞLATIYORUZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com