Başkan Eroğlu 23.Topçam Şenlikleri Hakında Basın Toplantısı Düzenledi

featured

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 28 Temmuz Cuma günü başlayacak olan ve tam 10 gün sürecek bu muhteşem etkinlikleri duyurdu. Şenlikler, Kanal Tokat’taki alanda gerçekleştirilecek ve tüm vatandaşlar davetlidir.

Saati 18.00 olarak belirlenen açılış töreni, Taşhan önünden başlayacak kortej yürüyüşüyle başlayacak. Ardından, birbirinden renkli esnaf stantları açılacak ve mehter gösterileri ile halk oyunları gösterileri, coşkuyu doruğa çıkaracak.

Etkinlikler, ilk günden itibaren saat 13.00’te başlayıp gece yarısına kadar devam edecek. Bu süre zarfında çocuklar için özel oyun grupları oluşturulacak ve onlar kano yarışları, ok atma, su topu, bisiklet sürme gibi keyifli yarışmalarda eğlenecekler.

Şenliklerde, şehrin gastronomisi ve tarım ürünleri de ayrı bir öneme sahip olacak. İki ayrı yarışma düzenlenecek. İlk olarak, üniversite ve sektörden uzman jürilerin gözetiminde gerçekleştirilecek yemek yarışması düzenlenecek. Hemşehrilerimiz, Tokat kebabı, Tokat çöreği, baklalı sarma, etli sarma, Tokat batı, tırtıl tatlısı gibi kategorilerde yaratıcılıklarını sergileyecekler. Diğer yarışmada ise çiftçilerimiz, Tokat domatesi, Tokat yaprağı, Tokat şeftalisi, Tokat biberi, Tokat çileği gibi değerli tarım ürünleriyle yarışacaklar.

Başkan Eroğlu, bu muhteşem şenliklere tüm vatandaşları davet ediyor. Gelin, birlikte eğlenelim, lezzet dolu yarışmalara tanık olalım ve şehrimizin zengin kültürünü kutlayalım. Unutmayın, 23. Topçam Şenlikleri, 28 Temmuz’da başlıyor ve 10 gün boyunca coşkuyla devam edecek!

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Başkan Eroğlu 23.Topçam Şenlikleri Hakında Basın Toplantısı Düzenledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş