Bakan Kurum, Kentsel Dönüşüm Bekleyen Vatandaş İçin Müjdeyi Verdi

fyurdakul3 ay önce1 dakika okuma süresi.272 Okunma
?php the_title(''); ?>

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da yaptığı açıklamada, “Kentsel dönüşüm kentler için oldukça büyük ehemmiyet arz ediyor. 5 yıllık süreçte 1,5 milyon konutu dönüştüreceğiz.” dedi. “ECDADIN BİZE BIRAKTIĞI DEĞERLERİ YANSITACAK” Kentsel dönüşümün şehirler için fazlaca büyük ehemmiyet arz ettiğini kaydeden Bakan Kurum, “Kentsel dönüşümü süratli bir şekilde gerçekleştireceğiz. 5 yıllık süreçte 1,5 milyon konutu […]

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da yaptığı açıklamada, “Kentsel dönüşüm kentler için oldukça büyük ehemmiyet arz ediyor. 5 yıllık süreçte 1,5 milyon konutu dönüştüreceğiz.” dedi.

“ECDADIN BİZE BIRAKTIĞI DEĞERLERİ YANSITACAK”

Kentsel dönüşümün şehirler için fazlaca büyük ehemmiyet arz ettiğini kaydeden Bakan Kurum, “Kentsel dönüşümü süratli bir şekilde gerçekleştireceğiz. 5 yıllık süreçte 1,5 milyon konutu dönüştüreceğiz. Bunun yaklaşık yüzde 10-15’ini 5 yıllık süreçte Bakanlığımız, Toplu Konut Başkanlığımız gerçekleştirecek. Yapacağımız projeler, Beyşehir kent Konağımız benzer biçimde yatay mimari esaslı bizim kültürümüzü, özümüzü, ecdadın bize bıraktığı değerleri yansıtacak şekilde olacak” ifadelerini kullandı.

Kategori: Ekonomi
Etiket:

"Bakan Kurum, Kentsel Dönüşüm Bekleyen Vatandaş İçin Müjdeyi Verdi konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Bakan Kurum, Kentsel Dönüşüm Bekleyen Vatandaş İçin Müjdeyi Verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakan Kurum, Kentsel Dönüşüm Bekleyen Vatandaş İçin Müjdeyi Verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

tokat haberleri

safatv

tokat srt

tokat haber

son dakika

tokat gündem haber

tokat haber gazetesi

tokat fetö
tokat haber 60