takip et takip et
Ekonomi

25 Şubat 2019 - 00:53:34

Bakan Kurum, Kentsel Dönüşüm Bekleyen Vatandaş İçin Müjdeyi Verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da yaptığı açıklamada, “Kentsel dönüşüm kentler için oldukça büyük ehemmiyet arz ediyor. 5 yıllık süreçte 1,5 milyon konutu dönüştüreceğiz.” dedi. “ECDADIN BİZE BIRAKTIĞI DEĞERLERİ YANSITACAK” Kentsel dönüşümün şehirler için fazlaca büyük ehemmiyet arz ettiğini kaydeden Bakan Kurum, “Kentsel dönüşümü süratli bir şekilde gerçekleştireceğiz. 5 yıllık süreçte 1,5 milyon konutu […]

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da yaptığı açıklamada, “Kentsel dönüşüm kentler için oldukça büyük ehemmiyet arz ediyor. 5 yıllık süreçte 1,5 milyon konutu dönüştüreceğiz.” dedi.

“ECDADIN BİZE BIRAKTIĞI DEĞERLERİ YANSITACAK”

Kentsel dönüşümün şehirler için fazlaca büyük ehemmiyet arz ettiğini kaydeden Bakan Kurum, “Kentsel dönüşümü süratli bir şekilde gerçekleştireceğiz. 5 yıllık süreçte 1,5 milyon konutu dönüştüreceğiz. Bunun yaklaşık yüzde 10-15’ini 5 yıllık süreçte Bakanlığımız, Toplu Konut Başkanlığımız gerçekleştirecek. Yapacağımız projeler, Beyşehir kent Konağımız benzer biçimde yatay mimari esaslı bizim kültürümüzü, özümüzü, ecdadın bize bıraktığı değerleri yansıtacak şekilde olacak” ifadelerini kullandı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR