Ayağı Kırık Kurt Tedavi Edildi

featured
Tokat Valiliği koordinesinde, sahipsiz hayvanların bakımı, rehabilitasyonu, tedavi ve beslenmeleri için hizmet veren hayvan ambulansı, Turhal’da hayvanseverler tarafından ayağı kırılmış halde bulunan kurt ihbari üzerine, kurtu alarak tedavisi yapılmak üzere Tokat’ta veteriner kliniğine getirdi.
Tokat’ta Veteriner Hekimler tarafından kırıklarının tedavisi için gerekli müdahale ve operasyon yapıldıktan sonra yaralı kurt, rahabilitasyonu sonrası doğaya bırakılmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi. Yaralı kurdun tedavi masrafları Tokat İl Özel İdaresi bünyesinde sahipsiz hayvanlar için ayrılan bütçeden karşılandı.
Hayvanseverlerden teşekkür
Tokatlı hayvanseverler, Valiliğimiz tarafından başlatılan Hayvan Ambulansı uygulaması ve sahipsiz hayvanlar için ayrılan bütçenin birçok canın zamanında müdahale edilerek kurtarılmasını sağladığını belirterek, uygulama için Tokat Valiliği başta olmak üzere, emeği  geçen herkese teşekkür etti.
Hayvan Ambulansı 7-24 Hizmet Veriyor
Tokat Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi bütçesi ile temin edilen ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edilen ambulans ile gelen ihbarlar üzerine mahalline gidilerek hasta ya da yaralı hayvanlara ilk müdahalesi yerinde yapılıyor. Daha sonra en yakın veteriner hekim kliniğine ulaştırılan hayvanlar tedavilerinin ardından alındıkları ortama tekrar bırakılıyor.
Hayvan Ambulansı, mücavir alan dışında kalan bir köyde, karayolunda veya doğal ortamında yaralanmış, bakımsız hayvanların tedavisinde kullanılmak üzere 0537 704 33 14 no.lu telefonla 7-24 hizmet vermeye devam ediyor.
Tokat Sokak Hayvanları Koruma Birliği Kuruluyor
Tokat’ta sokak hayvanlarının en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla kurulması planlanan Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği ile ilgili çalışmalar da hızla devam ediyor.
Belediyeler ve İl Özel İdaresi işbirliğinde kurulacak olan birlik ile; Tokat merkez, ilçe, belde ve köylerde sahipsiz sokak hayvanlarının en iyi şekilde korunması ve her türlü mağduriyetlerinin önlenmesi amaçlanıyor.
Vali Dr. Ozan Balcı, Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulması için çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayarak, birliğin en kısa sürede kuruluşunun tamamlanacağını kaydetti.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat hayvanlara dost bir şehir ve hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının ve hastalıklarının tedavi edilmesi için çalışıyoruz. Belediyelerimiz ve İl Özel İdaremizle sahipsiz hayvanların yanındayız.
Memleketi sevmek, börtüsüyle böceğiyle, dağıyla taşıyla, florası faunasıyla, insanıyla hayvanıyla beraber sevmek demek. Hayvanlara merhamet etmeliyiz. Onlar hayatımızın vazgeçilmez parçası. Sahipsiz hayvanları korumalıyız ve sahip çıkmalıyız. Kolu kanadı kırık bir kuş, bir kedi, sahipsiz bir hayvan olmamalı. Yaralı hayvanlarımız için hayvan ambulansı temin ettik ve yine il Özel idaresi’nden yaralı hayvanlarımızın tedavisi için bütçe ayırdık. Hayvan ambulansımız 7/24 mücavir alan dışında sahipsiz hayvanlarımızın hizmetinde.
Şimdi de ‘Tokat Sokak Hayvanlarını Koruma Birliği’ kurmak için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bizler tüm belediyelerimiz ve İl Özel İdaremizle Tokat’ta hayvanlara dostuz ve hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının sarılması ve hastalıklarının tedavi edilmesi için hep birlikte uyum içerisinde çalışıyoruz.” diye değerlendirmelerde bulundu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Ayağı Kırık Kurt Tedavi Edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş