Eski Uzman Çavuşların Atanma Sorunu Gündemde

featured

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar görev yapmış, kahraman eski uzman çavuşların atanma sorunları gittikçe daha fazla dikkat çekiyor. Kendi istekleriyle görevlerini sonlandırmış olan ve atanamama sorunuyla karşı karşıya kalan eski uzman çavuşlar, kamuoyunun desteğini ve ilgisini talep ediyor.

Eski uzman çavuşlar, görevlerini başarıyla yerine getirmiş olmalarına rağmen atanma sürecinde referans eksikliği, kota doluluğu gibi engellerle karşılaşıyorlar. Bu durum binlerce kişiyi etkiliyor ve ailelerinin geçimini sağlama konusunda ciddi sıkıntılar doğuruyor.

Terörle mücadele, sınır ötesi operasyonlar ve vatan savunması gibi önemli görevlerde canlarını ortaya koyan bu kahramanlar, atanma sorunu nedeniyle işsizlikle ve mağduriyetle karşı karşıya. Atanma hakkının kullanılması ve yaşanan bu mağduriyetin giderilmesi talep ediliyor.

Bu bağlamda, Atanamayan Uzmanlar Derneği 22 Kasım 2023 tarihinde İyi Parti Grup Toplantısı’nda Genel Başkan Sayın Meral Akşener ile Dernek Genel Başkanı Sayın Mustafa Gündeşli’nin Türk halkına hitaben yapacakları basın açıklamasıyla sorunları dile getirecekler.

Eski uzman çavuşların atanma sorunları, kamuoyunun ve ilgili kurumların dikkatini çekmeye devam ediyor.

 

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Eski Uzman Çavuşların Atanma Sorunu Gündemde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. #eskiuzmançavuşlar adına teşekkür ederiz inandık başaracağız

    Cevapla