AssisTT ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi gençler için bir araya geldi

featured

Uluslararası ödüllerle taçlanan Çağrı Merkezi Okulu’nun kapılarını üniversite öğrencilerine açan AssisTT, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile iş birliğine imza attı. Üniversite ile imzalanan protokol kapsamında; Çağrı Merkezi Okulu’nda derslere katılma imkânının yanı sıra staj, yarı zamanlı çalışma, teknik gezi, mezuniyet sonrası işe alım fırsatları da sunulacak.
Türk Telekom’un müşteri deneyim şirketi AssisTT, 15 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesini Çağrı Merkezi Okulu aracılığıyla gençlere aktarmak üzere üniversitelerle iş birliğine devam ediyor. AssisTT, bu kapsamda 2022 yılının ilk iş birliğini Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile gerçekleştirdi. AssisTT İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Tüfekçi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in imzaladığı protokole göre; üniversite öğrencilerine Çağrı Merkezi Okulu’nda derslere katılma imkânı ile birlikte staj, yarı zamanlı çalışma, teknik gezi, mezuniyet sonrası da işe alım fırsatı sunulacak.
Çevrim içi olarak gerçekleştirilen protokol imza töreninde iş birliğine dair açıklamalarda bulunan AssisTT İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Tüfekçi, “Sektörümüzün en temel ihtiyaçları arasında bulunan nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesine katkıda bulunmak üzere Çağrı Merkezi Okulumuzu hayata geçirdik. İki yılı aşkın süredir bu sektörde çalışmak isteyenlere verdiğimiz eğitimlerde; planlamadan işin teknolojisine teknik bilgileri aktarırken bu mesleğin gerektirdiği yetkinliklerin kazanılması noktasında öğrencileri destekliyoruz. Bu programın sonunda öğrencilere şirketimiz bünyesinde iş imkânı da veriyoruz. Şimdiye kadar 1800 civarında öğrenciye okulumuzda eğitim verdik. İmzaladığımız protokol ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencilerine okulumuzun kapılarını açmaktan son derece mutluyuz. Önümüzdeki süreçte de iş birliği yaptığımız üniversite sayısını artırarak ülkemizin farklı bölgelerinde eğitim gören öğrencilerimize de bu imkânı sunmak istiyoruz” dedi.
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, imzalanan protokolün üniversite ve öğrenciler açısından çok değerli olduğunu belirterek; “Bölgemizde, şeffaf, katılımcı, girişimci, bilgi ve teknoloji üreten, bölgenin ekonomik, sosyal kültürel yapısına katkı sağlayan 3. büyük üniversiteyiz. Sektörünün lider firması AssisTT ile iş birliği içinde olmamız öğrencilerimiz için büyük bir fırsat. Üniversite olarak, öğrencilerimizi çalışma hayatına girmeden olabildiğince donanımlı hale getirmek için özel sektör ile yaptığımız iş birliklerini çok önemsiyoruz. Gerçekleştirdiğimiz protokol sayesinde öğrencilerimiz sektörle ilgili pek çok bilgiye sahip olurken program sonunda iş fırsatı da yakalayabilecekler. Hayata atılmadan önce bu fırsatların ilerleyen dönemlerde iş hayatında büyük fark yaratacağına inanıyorum. Bu sebeple öğrencilerim ve üniversitem adına bu iş birliğinin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
AssisTT ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi gençler için bir araya geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com