takip et takip et
Manşet

31 Mayıs 2019 - 12:11:30

Arazi Toplulaştırması ve Baraj, Gölet Sulama Sitemleri Çalışmaları Değerlendirildi

İlimizde yürütülen Arazi Toplulaştırma, Baraj ve Göletlerle ilgili çalışmalar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi.

2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde, Tarım Tokat projesi kapsamında ilimizin tarım potansiyelini ve Tokat’lı çiftçilerimizin gelirini arttırmak amacıyla, Arazi Toplulaştırma, Baraj ve Göletler ile Sulama sistemleri yürütülen çalışmaların ele alındığı toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı’ya bilgiler sunuldu.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Devlet Su İşleri Şube Müdürü Ali Çetinkaya, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin ile ilgililer katıldı.

“Tokat Tarımında Verim En Yüksek Noktada Olacak”

Arazi toplulaştırma, Sulama Baraj ve Gölet çalışmalarının tamamlanması ile Tokat Tarımında üretim alanlarının genişleyerek verimin artacağını vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Arazileri toplulaştırılıp, basınçlı sulama sistemleri kuruyoruz. Tokat ovaları tarım için çok değerli, yapılan çalışmalarla ovalarımızın değerine değer katılacak. Ovalarımızı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Tarımda elde edilen verimi en üst noktaya taşıyoruz. Böylece çiftçimiz zenginleşecek, Tokat’ımızın geliri artacak.” dedi.

7 büyük ovası ve sulama sistemleri ile Tokat’ın tarımda gelişip, tarımda örnek bir şehre dönüşeceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, şehrin potansiyelinin belirlendiğini, projelerin ve çalışmaların bu potansiyeli ortaya çıkarmak amacıyla yapıldığını, arazilerin en iyi şekilde değerlendirilmek istendiğini ifade etti.

Türkiye’nin tarıma en çok elverişli illerinden birisi olan ilimizde üretimi ve üretimden elde edilecek geliri arttırmak amacıyla yürütülen arazi toplulaştırma çalışmalarının 2022’ye kadar bitmesinin hedeflendiği belirtildi.


Kaynak

http://tokat.gov.tr/arazi-toplulastirmasi-ve-baraj-golet-sulama-sitemleri-calismalari-degerlendirildi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR