takip et takip et
Manşet

3 Mart 2021 - 15:12:00

Anlık Afet ve Acil Durumlarda Toplanma Tatbikatı Yapıldı

1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Afet Müdahale Planı doğrultusunda, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyelerine ve Çalışma Grubu Sorumlularına yönelik, denetim amacıyla, anlık afet ve acil durumlarda toplanma tatbikatı yapıldı. Tatbikat kapsamında Vali Dr. Ozan Balcı tarafından verilen deprem alarmı ile ilgili kurumlar Valilik Binası önünde toplandı. Tatbikat ile olası afet durumunda […]

1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Afet Müdahale Planı doğrultusunda, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyelerine ve Çalışma Grubu Sorumlularına yönelik, denetim amacıyla, anlık afet ve acil durumlarda toplanma tatbikatı yapıldı.
Tatbikat kapsamında Vali Dr. Ozan Balcı tarafından verilen deprem alarmı ile ilgili kurumlar Valilik Binası önünde toplandı.
Tatbikat ile olası afet durumunda hazırlıklı olabilme adına yapılan çalışmaları gözden geçirme, kurum ve kuruluşlara görevlerini hatırlatma ve koordinasyonu sağlamanın amaçlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, afet bilincini artırmak adına yapılan bu çalışmaların önemli olduğunun altını çizdi.
Eğitimler Devam Ediyor
İçişleri Bakanlığımız tarafından 2021 Afet Eğitim Yılı ilan edildiğini anımsatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta 8 bin 265 kişiye efet eğitimi verildi, eğitimlerimiz devam ediyor. Konuyu sürekli gündemde tutarak eğitim ve tatbikatlarımıza devam edeceğiz. Allah kaza bela vermesin.” diye konuştu.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR