Almanya, kendi düğününe katılmak için başvuran Türk polise vize vermedi

featured

Avrupa ülkeleri, Türk vatandaşlarına vize verme konusunda ortaya çıkardığı sorunlarla gündemde. İstanbul Emniyeti’nde görevli polis memuru A.K. son olarak Almanya’da yapacakları düğün için vize alamadı. 3 Haziran’da gerçekleşecek düğününe katılamayan A.K., en büyük şoku annesinin vize almasından sonra yaşadı.

Avrupa Birliği üyesi ülkeler, Türk vatandaşlarına vize verme konusunda yaşanan sıkıntılar son ayların en çok tartışılan konularından biri haline geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu soruna değinerek, “Vize sorununu adeta bir siyasi şantaj gibi kullanılıyor, en kısa sürede çözüme kavuşturacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Schengen vizesi ile ilgili gelişmeleri takip eden milyonlarca insan arasında hayal kırıklığı yaratan bir olay yaşandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru A.K., Almanya’da gerçekleşecek düğünü için vize alamadı.

Damat, Düğüne Katılamayacak

Posta gazetesinin haberine göre, uzun süredir düğün hazırlıkları yapan A.K. ve Alman vatandaşı nişanlısı Ece Canbaz, hayatlarını birleştirmek için Almanya’da yapacakları düğün törenine vize engeliyle karşılaştılar. Bu nedenle damat A.K., düğüne katılamayacak.

Annesine Vize Çıktı

Polis memuru damat, yaşadığı şokun doruk noktası ise aynı anda başvurdukları annesinin vize almasıyla gerçekleşti. Yaşananlara anlam veremeyen A.K., “Aylar öncesinden başladığımız hazırlıklar boşa gitti. Annemle birlikte gitmeyi planladığımız düğün töreni bensiz gerçekleşecek. Almanya’ya annemle birlikte vize başvurusu yaptık. Anneme vize verildi, bana ise verilmedi. Daha sonra düğünümden 3 gün önce Yunanistan’dan VIP vize başvurusu yaptım, ancak o da reddedildi. Annem törene katılmak için Almanya’ya gitti, ama ben gidemiyorum. Artık gitmek için başka alternatif yollar aramaktan da vazgeçtim” şeklinde konuştu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Almanya, kendi düğününe katılmak için başvuran Türk polise vize vermedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com