ALİCAN’LA SIFIRDAN BAŞLIYORUZ

featured

Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Sıfır Atık” Projesi kapsamında Anaokulu ve İlkokullarda çevre ve sıfır atık eğitimlerine devam ediyor.
“Sıfırdan Başlıyoruz” Sloganıyla yola çıkan Tokat Belediyesi ekipleri, çocuklarda farkındalık oluşturmak amacıyla her hafta çeşitli anaokulu ve okullarda çevre temizliği ve sıfır atık konusunda Alican’la eğlenceli eğitimlerine devam ediyorlar.
Son olarak Sami Erdanabaş Anaokulu ve Ali Tepe Kardeşler İlkokulu öğrencilerine Alican’la eğlenceli sunum yapan Tokat Belediyesi ekipleri, çocuklarda farkındalık oluşturmaya devam edeceklerini belirttiler.
Göreve geldiği ilk günden itibaren Çevre ve Sıfır Atık Konularında çeşitli projelere imza atan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, başta küçükler olmak üzere 7’den 77’ye herkesim de farkındalık oluşturmaya gayret edeceklerinin müjdesini verdi.
Yaşanabilir bir geleceğin, yeşile ve çevreye duyulan sevgi ve saygıyla mümkün olduğunun altını çizen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, okullarda devam eden eğlenceli eğitimlerle ilgili şunları söyledi:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile 26 Eylül 2017 tarihinde başlatılan “SIFIR ATIK” Projesi kapsamında Tokat Belediyesi olarak tüm birimlerimizle Sıfır Atık konusunda seferberlik başlattık.
Projenin hayata geçmesiyle, atıklar; evsel, elektronik, plastik, cam, bitkisel yağ atıklar gibi farklı kategorilerde; anaokulundan üniversiteye, ev hanımlarından işyerlerine kadar birçok farklı kesime hitap edecek farkındalıklarla kaynak israfının önüne geçmeyi hedefledik. Tokat Belediyesi olarak bu hedef doğrultusunda Türkiye’de öncü olmanın gayreti içerisindeyiz.
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de “Sıfırdan Başlıyoruz” sloganıyla Anaokulları başta olmak üzere, tüm okullarda, Kur’an Kursları’nda, Muhtarlıklarımızda ve Trafik Eğitim Parkı’mızda düzenlenen eğitimlerle çevre ve sıfır atık konularında farkındalık oluşturmaya devam ediyorlar. Alican karakterimiz tüm çocuklarımız tarafından sevildi. Bu şekilde daha etkili ve kalıcı olacağı kanaatindeyiz. Her şey daha temiz ve güzel bir gelecek için, tüm çocuklarımıza, gençlerimize başarılı bir hayat diliyorum” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
ALİCAN’LA SIFIRDAN BAŞLIYORUZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com