takip et takip et
Manşet

28 Ekim 2020 - 12:02:51

AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLİ AV.MUSTAFA ASLAN’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Aziz milletimizin türlü imkansızlıklara rağmen bir onur mücadelesi verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında kurduğu devletimizin ve ilan edilen Cumhuriyet’in 97. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Köklü bir medeniyetin mirasçıları olan bu aziz millet en zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamış, bağımsızlığından asla taviz vermemiş ve inançla, kararlılıkla sürdürdüğü istiklal mücadelesini zaferle neticelendirmiştir. Kurtuluş […]

Aziz milletimizin türlü imkansızlıklara rağmen bir onur mücadelesi verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında kurduğu devletimizin ve ilan edilen Cumhuriyet’in 97. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Köklü bir medeniyetin mirasçıları olan bu aziz millet en zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamış, bağımsızlığından asla taviz vermemiş ve inançla, kararlılıkla sürdürdüğü istiklal mücadelesini zaferle neticelendirmiştir.
Kurtuluş Savaşı sonrası aziz şehitlerimizin kanıyla can verdiği topraklarımızda kurulan Türkiye Cumhuriyeti her dönem karanlık odakların gayretleriyle içerden ve dışardan birçok tehdide ve darbe girişimine maruz kalmış, milletimizin ferasetiyle bu girişimlerin üstesinden gelmiştir. Aradan geçen 97 yılda ülkemiz başta demokrasi olmak üzere ekonomi, eğitim, ulaştırma, sağlık ve birçok alanda önemli mesafeler kat etmiş, köklü tarihi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve İslam coğrafyasının umudu olmuştur. Milletimizin her ferdine ve bizlere düşen görev birliğimize ve kardeşliğimize sahip çıkarak, devletimize inançla daha çok bağlanarak ve her zaman daha çok çalışarak Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te bölgemizin ve dünyanın en güçlü, en gelişmiş ülkelerinden biri olmak, gelecek nesillere, evlatlarımıza daha güçlü bir Türkiye bırakmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR