AK Parti Başçiftlik Adayı Şaban Bolat Kimdir?

featured

Başçiftlik’in yerel seçimlerinde AK Parti’nin adayı olarak belirlenen Şaban Bolat’ın yaşam öyküsü ve hedefleri.

Şaban Bolat Kimdir?

AK Parti’nin 31 Mart 2024 yerel seçimleri için Başçiftlik Belediye Başkan adayı olarak belirlediği Şaban Bolat, bölgenin deneyimli eğitimcisi ve toplum liderlerinden biridir. Peki, Şaban Bolat kimdir?

Şaban Bolat, 1956 yılında Başçiftlik’te doğmuş ve burada ilk ve orta öğrenimini tamamlamıştır. Eğitim hayatına Tokat Öğretmen Okulu’nda yatılı olarak devam etmiş ve 1975 yılında öğretmenlik kariyerine Urfa Viranşehir’de başlamıştır.

Kariyer ve Hizmetler

Eğitim alanındaki başarılarıyla tanınan Bolat, 1988 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nden mezun olmuş ve aynı yıl Almanya’da görev yapmak üzere yurt dışına gitmiştir. Altı yıl süren bu deneyimin ardından Türkiye’ye dönen Bolat, emekli olana kadar çeşitli kademelerde eğitim sektöründe görev almıştır. Emeklilik sonrası da bir dershane yöneticisi olarak aktif görev yapmış ve eğitim alanında topluma hizmet etmiştir.

Toplumsal Katkıları ve STK Çalışmaları

Şaban Bolat, eğitim alanındaki çalışmalarının yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol almıştır. Toplumsal kalkınma ve eğitim konularında önemli katkılarda bulunarak, bölgesindeki gelişime destek olmuştur.

Başçiftlik İçin Vizyon ve Hedefler

Başçiftlik doğumlu olan ve ömrünü eğitim ve toplum hizmetine adamış olan Şaban Bolat, adaylık sürecinde bölge halkının büyük desteğini almıştır. Tecrübeleri ve yerel ihtiyaçlara duyarlı yaklaşımıyla Bolat, Başçiftlik için gerçekçi ve uygulanabilir projeler geliştirmeyi hedeflemektedir. Eğitimci kimliği, yöneticilik tecrübesi ve toplumsal hizmetlerdeki başarılarıyla tanınan Bolat, ilçesinin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Yeni Bir Döneme Hazır

31 Mart 2024 yerel seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Şaban Bolat, Başçiftlik’in geleceği için umut vaat eden bir lider olarak görülmektedir. Bolat’ın liderliğinde, ilçenin daha yaşanabilir ve gelişmiş bir yer haline gelmesi hedeflenmektedir.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
AK Parti Başçiftlik Adayı Şaban Bolat Kimdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir