takip et takip et
Manşet

4 Şubat 2020 - 14:47:27

5 Yılda 5 Bin İstihdam

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, OSB yatırım çalışmaları, OSB’deki fabrika sayısı ve istihdamın arttırılması için yapılacak çalışmalar, OSB üretim alanları, üretim durumu ile ilgili Vali Dr. Ozan Balcı ve Müteşebbis Heyetine brifing sunuldu.   5 Yılda 5 Bin İstihdam Gerçekleştirilen toplantıda istihdam sayısının […]

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, OSB yatırım çalışmaları, OSB’deki fabrika sayısı ve istihdamın arttırılması için yapılacak çalışmalar, OSB üretim alanları, üretim durumu ile ilgili Vali Dr. Ozan Balcı ve Müteşebbis Heyetine brifing sunuldu.

 

5 Yılda 5 Bin İstihdam

Gerçekleştirilen toplantıda istihdam sayısının 5 yılda 5 bine çıkarmayı hedeflendiği dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, “OSB’yi genişletmeyi hedefliyoruz, OSB Bölgemizin camii ve sosyal alanlarını yapacağız. Kreş, anaokulu ve meslek okulunu  Organize Sanayi Bölgemize en kısa sürede kazandıracağız. Arıtma sistemini tamamlayacağız. Altyapıyı ve üstyapıyı iyileştireceğiz. Devletimizin hibe ve kredileri var, bu kredilerden sanayicilerimizin faydalanmasını sağlayacağız. Bizler Sanayicilerimizin her zaman yanındayız ve her zaman onların destekçisiyiz.” dedi.

OSB’nin Gelişmesini Önemsiyoruz

Amacımız değer üretmek ve değer üretenleri değerli kılmak diyen Vali Sayın Dr. Ozan Balcı, OSB’nin güzel yeri ve imkanları var, OSB’nin gelişmesini önemsiyoruz. OSB’nin genişlemesi ve istihdamın artırılması için hep birlikte çalışıyoruz. İl Özel İdaresinden bütçe ayırdık OSB’de imar, çevre, yol, asfalt, kilitli parke gibi konularında çalışmalar yapacağız. Sanayici ve iş verene dostuz. Yapılacak çalışmalarla iş adamlarının, iş verenin, sanayicinin ve çalışanların çalışmalarını, hayatlarını ve yaşamalarını kolaylaştırmak istihdama katlı sağlamak istiyoruz. İş adamları ile görüşüp yeni iş adamları ve istihdam için çalışacağız.” dedi.

Toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik ve müteşebbis heyeti üyeleri katıldılar.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR