takip et takip et
Manşet

31 Ocak 2020 - 12:38:12

5 Yılda 100 Bin Koyun “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var”

Vali Dr. Ozan Balcı, 5 Yılda 100 Bin Koyun “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projesi kapsamında projenin birlikte yürütüleceği taraflarla bir araya geldi. Valilik Makamında gerçekleştirilen görüşmelerde Tarım Tokat kapsamında küçükbaş hayvancılığı geliştirmek amacıyla başlatılan 5 Yılda 100 Bin Koyun “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projesi ile ilgili yapılan çalışmalar ve […]

Vali Dr. Ozan Balcı, 5 Yılda 100 Bin Koyun “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projesi kapsamında projenin birlikte yürütüleceği taraflarla bir araya geldi.

Valilik Makamında gerçekleştirilen görüşmelerde Tarım Tokat kapsamında küçükbaş hayvancılığı geliştirmek amacıyla başlatılan 5 Yılda 100 Bin Koyun “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projesi ile ilgili yapılan çalışmalar ve kurulması planlanan sistem üzerine görüş alışverişinde bulunuldular.

Toplantıda, sürdürülebilir üretim modeli ile öncelikli Karayaka ırkı ve Karaman ırkı olmak üzere çiftçilere verilmesi planlanan koyunların türleri ile çiftçiye verilecek desteklemenin yöntemi görüşüldü.

Çiftçiliği ve çiftçimizi sevdiğini dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçimizi önemsiyoruz. Çiftçimizin her zaman yanındayız, Tokat’ta hayvancılığı geliştirmek için bir sistem kuracağız” dedi.

Proje ile 5 yılda 100 bin koyunun meralarla buluşacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat hayvancılığın merkezidir. Tokat’ta Koyunculuğu geliştireceğiz. Valiliğimizin koordinasyonu ve denetiminde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğü, Turhal Şeker Fabrikası ve çiftçilerimizle birlikte 5 yılda 100 bin koyun sağlamak için proje başlattık. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bir sistem kuruyoruz. Çiftçilerimizi zenginleştireceğiz, onların yanındayız.” dedi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Ziraat Bankası Sivas Bölge Başkanı Dr. Murat Serdar Bulut, Ziraat Bankası Tokat Merkez Şube Müdürü Mustafa Kırgız ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Salih Çevik katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR