4. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresinin Açılışı Gerçekleştirildi

featured

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 4. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresinin açılışı gerçekleştirildi. Saraybosna’da yapılan açılış programına İstanbul Milletvekili Nurettin ALAN, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet YILDIRIM, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş KARAMUSTAFA, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Liza Alili Sulejmani, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Prof. Dr. Orhan KAVUNCU ve çok sayıda akademisyen katıldı.
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet YILDIRIM katılımcıları Saraybosna’da ağırlamaktan onur duyduğunu belirtti. 150 farklı sunumun kongreye dahil edildiğini ifade eden YILDIRIM, katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.
Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Liza Alili Sulejmani yapmış olduğu konuşmada kongrenin oldukça önemli olduğunu söyledi. Kongrenin başarı ile tamamlanması temennisinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.
Kayseri üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş KARAMUSTAFA ise kongrede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Rektör KARAMUSTAFA kongre ve istatistik biliminin öneminden bahsederek katkılarından dolayı tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada, “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 4. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresinde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum” ifadelerine yer verdi. Rektörümüz, dünyayı anlamamızı şekillendiren ve sayısız alanda ilerlemeyi sürdürmemize yardımcı olan istatistiğin önemini vurguladı. Rektör Fatih Yılmaz Üniversitemiz hakkında da bilgiler aktararak Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin hem ulusal hem de uluslararası arenada tanınırlığı yüksek, dünyanın her yerinden öğrencinin tercih ettiği bir üniversite olduğunu söyledi. Kongrenin dünya genelinden bilim adamları, araştırmacılar ve uygulayıcıları bir araya getirerek görüşlerini paylaşma ve yeni ortaklıklar kurma fırsatı sunduğunu ifade eden Rektör Yılmaz kongrenin bir parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Emek veren değerli akademisyenlere ve tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların ardından Milletvekili Nurettin ALAN Prof. Dr. Orhan KAVUNCU’ya plaket takdim etti. Toplu fotoğraf çekimi sonrasında sözlü sunumlara geçildi. 11 ülkeden 195 araştırmacının 192 bildiri ile katılım sağladığı, 65 bildirinin yüz yüze sunulacağı kongre 26-29 Eylül tarihlerinde Saraybosna’da devam edecek.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
4. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresinin Açılışı Gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir