takip et takip et
Manşet

18 Mart 2021 - 14:34:24

18 Mart Şehitleri Anıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla Erenler Şehitliği’nde düzenlenen törene katıldı. Törende Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Ayhan Ocak, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği […]

Vali Dr. Ozan Balcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla Erenler Şehitliği’nde düzenlenen törene katıldı.
Törende Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Ayhan Ocak, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Demirel Şehitler Anıtı’na  çelenk sundu.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehit kabirleri ziyaret edilerek, karanfil bırakıldı. Kur’an-ı Kerim okunarak, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu tarafından dua edildi.
Törende Şeref Defterini imzalayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatanını canı pahasına koruyan ecdadımızı rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad mekanları cennet olsun.” dedi.
Törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Garnizon Komutanı Ayhan Ocak, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol mensupları, askeri erkan ve şehit aileleri ile gaziler ve şehit dernek yöneticileri katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR