takip et takip et
Manşet

29 Mayıs 2019 - 13:43:00

15 Bin Çocuk İçin Ücretsiz Yaz Spor Okulları 17 Haziran’da Başlıyor

2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda, Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde hayata geçirilen Spor Tokat projesi ile “Sporun Başkenti Tokat’ta Spor Yapmayan Kalmayacak” sloganıyla Tokat Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri  tarafından ücretsiz yaz spor okulları için yapılan çalışmalar düzenlenen toplantıda değerlendirildi.  Valilik makamında Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleşen toplantıda yaz spor […]

2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda, Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde hayata geçirilen Spor Tokat projesi ile “Sporun Başkenti Tokat’ta Spor Yapmayan Kalmayacak” sloganıyla Tokat Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri  tarafından ücretsiz yaz spor okulları için yapılan çalışmalar düzenlenen toplantıda değerlendirildi. 
Valilik makamında Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleşen toplantıda yaz spor okullarında çocuk ve gençlerin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışmaları, spor kültürünün tabana yayılması, sporu bir yaşam felsefesi haline getirmeleri, her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaları, nitelikli spor yaparak sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, obeziteye ve bağımlılığa karşı mücadeleye öncülük edilmesi, spora kanalize etmek, ruhen ve bedenen sağlıklı vatanını ve milletini seven, hoşgörülü arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli takdir edebilen, başkalarına karşı saygılı, işbirliği yapan, kendini kontrol edip kurallara uyabilen bir nesil yetiştirebilmek ve spor kulüplerine yeni sporcular kazandırmak, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla il ve ilçelerimizde yaz spor okulları kayıtlarına 13 Mayıs 2019 tarihinden itibaren başlandığı belirtildi. 
Tokat merkezde bu yaz ilk defa goalball ve eskrim branşlarında da kurslar açılacak olup, bunun yanı sıra Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlükleri  bünyesinde atletizm, bocce, basketbol, dart, badminton, boks, karate, taekwondo, güreş, masa tenisi, cimnastik, bisiklet, bilek güreşi, hentbol, halter, judo, tenis, satranç, halk oyunları, futbol, okçuluk, voleybol ve yüzme olmak üzere 25 spor branşında bu yaz 15 bin çocuk ve gence ulaşmak hedefinde alanlarında uzman antrenörler nezaretinde çalışmalar gerçekleştirileceği kaydedilerek, tüm çocuklar ve gençler yaz spor okullarına davet edildi. 
Tokat, Yaz Spor Okulları İle Türkiye’ye Örnek Olacak
Vali Dr. Ozan Balcı, açılacak yaz kursları ile yüzme, atletizm, satranç, masa tenisi, bisiklet, jimnastik, taekwando, basketbol ve folklor gibi spor branşlarına öğrencilerin ilgisinin ve katılımının arttırılmasını istedi. Vali Dr. Ozan Balcı, engelli ve çocuk evlerinde kalan çocukların yaz spor okullarına katılımının sağlanması gerektiğini söyledi. 
17 Haziran 2019 tarihinde açılışı gerçekleştirilecek olan yaz spor kurslarına gelen öğrencilere kitap hediye edileceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, kurslara beden eğitimi öğretmenlerinin de dahil edilerek,  antrenör eksiğinin kalmaması talimatını verdi. 
Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın yaz spor kursları ile Türkiye’ye örnek olacağını kaydetti. 
Toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, şube müdürleri ile proje ekibi katıldı. 


Kaynak

http://tokat.gov.tr/15-bin-cocuk-icin-ucretsiz-yaz-spor-okullari-17-haziranda-basliyor

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR