takip et takip et
Manşet

1 Nisan 2020 - 13:27:19

100 Bin Öğrenci İle Yüz Yüze Eğitim

Vali Dr. Ozan Balcı, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine ve Tokat Merkezdeki okul müdürlerine vido konferans yolu ile yapacakları eğitimin açılışında konuştu. “İlkokul, ortaokul ve lise öğretmen ve öğrencilerimizi bilgisayar üzerinden, elektronik ortama sınıf ortamına taşıyoruz. Elim üzerinizde, sizleri yüreklendirmekten, büyük mutluluk duyuyorum.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli […]

Vali Dr. Ozan Balcı, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine ve Tokat Merkezdeki okul müdürlerine vido konferans yolu ile yapacakları eğitimin açılışında konuştu. “İlkokul, ortaokul ve lise öğretmen ve öğrencilerimizi bilgisayar üzerinden, elektronik ortama sınıf ortamına taşıyoruz. Elim üzerinizde, sizleri yüreklendirmekten, büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Şube Müdürleri, video konferans yolu ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve ildeki okul müdürleri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Vali Dr. Ozan Balcı, “EBA’ya destek anlamında,  İlkokul, ortaokul ve lise öğretmen ve öğrencilerimizi bilgisayar üzerinden, elektronik ortama sınıf ortamına taşıyoruz. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz sistemden kopmayacaklar, hem de evde kalacaklar, aynı zamanda bu mücadeleye de katkı sağlayacaklar. Birincil amacımız çocukların eğitimden kopmamalarını sağlamak. İkincisi eğitimlerine katkı sağlamak. Üçüncüsü ise öğretmenleri ve öğrencileri bir araya getirmektir. Aynı zamanda bir şenlik. Biz bunu çok önemsiyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz yazılımını yaptı. Valiliğimizde destekliyor ve koordine ediyor.

100 bin Öğrenci ile Yüz yüze Projesi” kapsamında öğretmenleri öğrencileri elektronik bilgisayar ortamında yüz yüze getiriyoruz. Günde minimum 2 saat, zamanla 4 saate çıkabilir sisteme göre. Eğitim Tokat devam ediyor. Eğitim Tokat dijital ortamda devam ediyor. Çocuklarımızı sahipsiz bırakmıyoruz.

Etüt Tokat Başarıya Giden Yolculuk

Ayrıca “Etüt Tokat” devam ediyor. Etüt Tokat projesi için Youtube kanalı açıyoruz. Haftanın belli günlerinde dersler soru cevap şekli ile devam edecek. Etüt Tokat’ta 25 bin öğrencimiz vardı. Bu projemizi de dijital ortamda devam ettireceğiz. Öğrencilerimizi önemsiyoruz. Onlar asla yalnız değil. Eğitime bilgiye bilime sanata dost bir Vali olarak onları desteklemekten gurur duyuyorum ve işi önemsiyorum.

Başta Vali olmak üzere Milli Eğitim teşkilatı, okul müdürleri ve öğretmenlerimiz projeyi sahipleniyoruz. Velilerimizin de daha sıkı sahip çıkmasını istiyoruz.” dedi.

Kitap Tokat, Müzik, Görsel Sanatlar ve Sporda Uzaktan Eğitimle Devam Ediyor

Bunun yanında elektronik ortamda müzik, spor, görsel sanatlar, kitap okuma da devam edecek diyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Okullar açıldığında nitelikli ve etkin kitap okuyanlara şekil ve şartlar usul ve esasları merkezdeki kitap okuma komisyonu tarafından belirlenen merkezdeki anaokul ve ilkokul çocuklarına 500 adet bisiklet,  ortaokula 500 spor ayakkabı, liseye 250 adet kol saati hediye edeceğiz. Yanında da birer tane kitap hediye edeceğiz.

Sevgili Çocuklarım, Sizleri Seviyoruz

Çocuklara özel olarak seslenen Vali Dr. Ozan Balcı şunları söyledi: Evde kalın, sosyal mesafeye uyun, koronavirüs tedbirlerini ciddiye alın, toplum içinde yaşıyoruz topluma karşı sorumluluklarımız var. Hijyene dikkat edin. Su ve sabun dostumuz, elleriniz ve yüzlerini sık sık yıkayın. Kurallara uyun. Eğitiminizi aksatmayın. Kitap okumayı aksatmayın. Sizleri seviyoruz. Her zaman yanınızdayız.” dedi.

Değerli Velilerimiz Çocuklarımızla İlgilenelim

Velilere Seslenen Vali Dr. Ozan Balcı: “Ailelerimizden ricamız; çocuklara sahip çıksınlar çocuklarla ilgilensinler, sıkı takip etsinler. Tedbirlere uyalım. Sosyal mesafeye, izolasyona dikkat edelim. Su ve sabun dostumuz, kullanmayı ihmal etmeyelim. Çocukları seviyoruz, Milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde biz bu işin üstesinden geleceğiz.” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR