1 Günde Sivilce Geçirme Kurutma İçin En Etkili 6 Doğal Yöntem

featured

Bu yazımızda size, sivilce kurutmak için en etkili doğal yöntemleri sunuyoruz. Sivilce, özellikle ergenlik döneminde sıkça karşılaşılan bir cilt sorunudur. Ancak, yaşla birlikte de ortaya çıkabilir ve hem görünüşü hem de rahatsızlık verici olması nedeniyle birçok kişi bu sorunla başa çıkmak için farklı yollar denemektedir. Bu yazımızda ise, en doğal ve etkili yöntemleri sizin için sıraladık. 1 günde sivilcelerinizden kurtulmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Sivilce Sorunu: Kısa Sürede Geçirmenin Yolları

Sivilce, yaştan bağımsız olarak birçok insanın karşılaştığı bir cilt problemidir. Hormonal değişiklikler, stres, yağlı yiyecekler ve genetik faktörler gibi farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Birçok insan sivilce çıktığında hızlı bir şekilde geçmesini ve kurumasını ister. İşte sivilceleri kısa sürede geçirmek için etkili tarifler;

Sivilceden Hızlı Kurtulmak İçin Ne Yapabilirsiniz?

Diş Macunu

Diş macunu kullanmak, sivilceleri hızlı bir şekilde geçirmek için oldukça yaygın bir yöntemdir. Diş macunundaki kimyasallar sayesinde sivilce kurutulur ve iyileşme süreci hızlandırılır. Bu yöntemi uygulamak için sivilce üzerine bir miktar diş macunu sürüp, bir saat bekleyin ve ardından durulayın.

Buz

Buz, sivilcelerin hızlı bir şekilde geçmesine yardımcı olan kolay bir yöntemdir. Sivilce üzerine buz uygulamak, şişliği azaltır ve iltihabı hafifletir. Bu yöntemi kullanmak için buz küplerini temiz bir bezle sarın ve sivilce üzerinde birkaç dakika tutun.

Karbonat

Karbonatın temizleyici özelliği sayesinde sivilceler hızlı bir şekilde geçirilebilir. Bir tatlı kaşığı karbonatı iki tatlı kaşığı su ile karıştırıp hamur kıvamına getirin. Bu karışımı sivilce üzerine sürüp en az bir saat bekletin ve ardından durulayın.

Aspirin

Aspirin, sivilceleri geçirmek için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Bir çay kaşığı kuru maya ve toz aspirini birleştirin ve bu karışımı sivilce üzerine sürün. 20 dakika bekledikten sonra durulayın.

Antibiyotik

1 çay kaşığı bebek pudrası, 1 kapsül antibiyotik ve 1 tatlı kaşığı oksijenli suyu karıştırın ve sivilce üzerine uygulayın. 20 dakika bekleyin ve sonrasında durulayın.

Yeşilçay

Yeşil çay, antioksidan özelliği ile sivilceleri hızlı bir şekilde geçirebilir. 1 tatlı kaşığı yeşil kil, 1 kapsül toz antibiyotik, 1 yemek kaşığı biberiye çayı ve 3 damla kekik yağını karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sivilce üzerine sürün ve 20 dakika bekleyin. Bu uygulamayı haftada en az 4 kez tekrarlayın.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
1 Günde Sivilce Geçirme Kurutma İçin En Etkili 6 Doğal Yöntem

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş