2019 Mart Belediye seçimlerinde Tokat Merkez'de adaylığı kesinleşen Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Belediye Başkanlığı Binası önünde coşkuyla karşılandı.
Mobil Reklam

Tokat Belediye Başkanı ve 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Tokat Belediye Başkan Adayı olan Av. Eyüp Eroğlu, Ankara'dan geri dönüşünde çoşkuyla karşılandı. 

T. B. M. M. grup toplantısında Tokat Belediye Başkanlığı için adaylığı açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile yola devam dedi. Adaylığı açıklanan Eroğlu Ankara'dan Tokat'a geldiğinde ise Belediye binası önünce çoşkuyla karşılandı. Belediye Binası önünde açıklama yapan Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat; 2014'ten beri güzel himzetlere imza attıldığını ifade eden Polat; İnşallah hep beraber bundan sonra daha güzel hizmetler için beraber olacağız." dedi.

 

Polat'ın konuşmasından sonra Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu 4.5 yılı aşkın zamandır sürdürdüğümüz hizmetlere devam etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek ;"Bugün Dünyanın umudu Recep Tayyip Erdoğan'a yol arkadaşı olduğum için allaha şükürler olsun. Hepimiz bir gün fani olup gideğiz kalıcı olan davamız, kalıcı olan gök kubbe ama eğer güzellikler bırakabilirsek, insanların kalbinde bir yer tutabilirsek, iyi insandı dedirtebilirsek ne mutlu bize. Önce mutluluk, güzellik, hayır böyle birşey. İşte Cumhurbaşkanımızda hamdolsun o insanların gönlüne girerek, insanlara hizmet ederek, insanların yüzlerini güldürerek şu ülkede çok güzellikleri oluşturdu. Bizde Tokat'ta ona yarenlik edebilmişsek, 4.5 yılı aşkın zamanda bizde onu mahçup etmemişsek, bizi seçen siz değerli Tokatlıları mahçup etmemişsek ne mutlu bize diyorum. Onun içinde inşallah, ne diyoruz durmak yok yola devam." dedi.

EYÜP EROĞLU KİMDİR?

1977 doğumlu olan Eroğlu, İlköğrenimini Tokat Cumhuriyet ilkokulunda, orta ve liseyi ise Tokat İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans öğrenimini 1995 yılında tamamladı. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmaları olan EROĞLU, Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Kızılay Şube yönetim kurulu üyeliği, Elden Ele Derneği Başkanlığı, TAHAD yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yine bir dönem Tokat Barosu CMK Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesinin mevcut belediye başkanıdır.

reklalm
reklam mobil