Sigortasız yaşlıya 1603 TL Maaş

Sigortasıza 1603 TL Maaş Türk Vatandaşı Olmak Yeterli Türkiye gazetesi yazarlarından İsa Karakaş bugün köşesinde ‘Sigortasız yaşlılara 1603 TL maaş’ başlıklı bir yazı kaleme aldı. Belirtilen Kanun teklifi TBMM’de yasalaşırsa 65 ıslak aylığı, aylık 534 TL, 3 aylık 1603 TL’ye çıkacak.

Sigortasıza 1603 TL Maaş Türk Vatandaşı Olmak Yeterli Türkiye gazetesi yazarlarından İsa Karakaş bugün köşesinde ‘Sigortasız yaşlılara 1603 TL maaş’ başlıklı bir yazı kaleme aldı. Belirtilen Kanun teklifi TBMM’de yasalaşırsa 65 ıslak aylığı, aylık 534 TL, 3 aylık 1603 TL’ye çıkacak. İşte İsa Karakaş’ın ‘Sigortasız yaşlılara 1603 TL maaş’ başlıklı yazısı Türk vatandaşı olup Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekliliği bulunmayan 65 yaş ve üzeri muhtaç İhtiyar vatandaşlara devlet 3 ayda bir maaş vermektedir. Bu maaş için ikametgâhın bulunmuş olduğu Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’na başvurmak gerekebilir.

Başvuruda nüfus cüzdanı dışında herhangi bir belge gerekli değildir. Belirtilen vakfa başvuru sırasında verilecek formu doldurup imzalamak yeterli olacaktır. 65 ıslak üstündekilere 2017/Aralık ayı itibarı ile aylık 251 TL, üç aylık 754 TL olarak ödenmiştir. Geliri 534 TL’nin altında olan 65 yaş ve üstü yaşlılara 2018/Ocak ayında yapılacak memur maaşlarındaki artışa göre bu aylıklar artırılacaktır.

TBMM’DE YASALAŞIRSA 1603 TL OLACAK TBMM’de bulunan MHP’nin Kanun teklifinde hâlen verilmekte olan İhtiyar, engelli ve korunmaya muhtaç yurttaşlarımıza yapılan bu ödemelerin memur aylık katsayısı esas alınarak hesaplanmasının bir yandan bu kesime yapılacak ödemelerin artışına ilişkin oranların düşük kalmasına yol açarken diğer taraftan, yapılan ödemelerin aktüel ekonomik gerçeklerden de irak kalmasına yol açtığı gerekçesinden hareketle net asgari ücrete endekslenmesi önerilmektedir. Belirtilen Kanun teklifi TBMM’de yasalaşırsa 65 yaş aylığı, aylık 534 TL, üç aylık 1603 TL’ye çıkacaktır.

“Sigortasız yaşlıya 1603 TL Maaş” için bir yorum

  1. Bu İktidardan ve Hükümeten Allah razı olsun en güzel hizmet İnsanoğluna verilen Hizmettir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir