Ana Sayfa Manşet altı, Yerel 5 Eylül 2018 231 Görüntüleme

MEGİP Protokolü

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için hayata geçirilen ‘Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü(MEGİP)’ kapsamında Tokat’ta protokol imzalandı.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik’in makamında gerçekleştirilen imza törenine Tokat İşkur Müdürü Bekir Fındık ile birlikte protokolün uygulanmasında görevli Oda ve Kurum personeli de katıldı. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için imzalanan ‘Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü(MEGİP)’ kapsamında kentte oluşturulan İl Çalışma Grubunda, Başkan Çelik ve İl Müdürü Fındık ile birlikte; İş ve Meslek Danışmanı Serdar Akkaya, TSO Genel Sekreteri Sinan Ardil ve Araştırma ve Etüt Görevlisi Mustafa Erdi Atılgan bulunuyor. Düzenlenen protokolün Tokat genelinde istihdamın arttırılmasına katkı sağlayacağını belirten Tokat İş-Kur Müdürü Bekir Fındık: “Protokol kapsamında işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücü taleplerini İş-Kur işbirliği ile düzenlenecek programlarla karşılayabileceklerdir. İşletmeler ihtiyaç duydukları nitelikli personel taleplerini Tokat Ticaret ve Sanayi Odasına bildireceklerdir. Yapılan bu bildirimler il çalışma grubumuz tarafından değerlendirilerek, İş-Kur işbirliği ile programlar düzenlenecektir. Programa katılan personellerin cep harçlıkları , iş kazası meslek hastalığı ve genel sağlık sigortası primleri İş-Kur tarafından karşılanacaktır. İstihdam garantili olarak başlatılacak bu programlarda işletmeler çalıştıracakları personellerin en az yüzde ellisini istihdam taahhüdü vererek nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamış olacak ve ilimizde istihdamın artırılmasına katkı sağlayacaklardır” şeklinde konuştu.

TSO

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.