İnce’nin açıklamalarının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sert cevap!

 

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 26. Dönem Milletvekilliğini devretmek üzere TBMM’ye geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dün akşam gerçekleştirdikleri görüşmeye ilişkin, “Kendisi isterse, olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini, böyle bir teklifte bulundum. ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ demedi. Kılıçdaroğlu teklifime ‘hayır’ derse örgüt kendisi çözer” açıklamasında bulundu.

“SİYASİ BİR NEZAKETSİZLİK”

İnce’nin bu açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu’ndan da cevap geldi. Kılıçdaroğlu’nun İnce’nin açıklamasına ilişkin “Özel bir yemekti, bağlamından koparmak siyasi bir nezaketsizlik” dediği öğrenildi.

Diğer yandan, CHP Sözüsü Bülent Tezcan’dan da bir açıklama geldi. Tezcan, “Olağanüstü kurultay gündemimizde yok” dedi.

MYK TOPLANIYOR

İnce’nin ‘genel başkanlık’ çıkışı bir süreliğine suların durulduğu CHP’yi yeniden hareketlendirdi. Muharrem İnce’nin dünkü açıklamalarını ardından parti Merkez Yürütme Kurulu’nu(MYK) olağan üstü toplantıya çağırdı. Kılıçdaroğlu başkanlığında Perşembe günü toplanacak MYK’da partideki ‘genel başkanlık ve onursal başkanlık’ tartışmalarının masaya yatırılacağı belirtiliyor.İnce'den Kılıçdaroğlu'na sürpriz teklif


İnce’den Kılıçdaroğlu’na sürpriz teklif
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Kılıçdaroğlu’na kurultayı toplamasını teklif ettim. Kılıçdaroğlu’nun onursal başkan olabileceğini belirttim” dedi.

Kaynak: TGRT Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir