ss
Yunanistan Sınırında Donarak Ölen Bir Göçmenin Daha Cesedi Bulundu
Edirne'de Yunanistan'ın arka gönderdiği öne sürülen bir adam göçmenin daha cesedi bulundu. Son 5 günde bulunan 4'üncü ceset, Yunanistan emniyet güçlerinin gaddarlığını gözler önüne serdi.

Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı Adasarhanlı köyündeki çeltik tarlası içerisinde, Yunanistan'ın geri gönderilmiş olduğu öne sürülen bir erkek göçmenin daha cesedi bulundu. İlk meydana getirilen incelemede kimliği belgisiz kaçağın da donarak öldüğü belirlenirken, son 5 günde ölü bedeni bulunan 4'üncü muhacir oldu.

YUNANİSTAN'IN GERİ GÖNDERDİĞİ MÜLTECİNİN CESEDİ BULUNDU

Meriç ilçesine bağlı bin sözü geçen köydeki Yunanistan sınırı cevizlik mevkiindeki çeltik tarlasında kimliği gayri muayyen bir adam cesedi gören köylüler, Jandarma ekiplerine haber verdi. Yapılan incelemede Yunanistan'ın geri gönderilmiş olduğu göçmenlerden biri olduğu tahmin edilirken, donarak öldüğü tetkik edildi. Kaçağın üstünde ıslak kıyafetleri bulunduğu ve en az 2 gün önce hayatını kaybettiği belirlendi. Savcılık ve jandarma ekiplerinin incelemesinin arkasından kaçağın ölü bedeni Meriç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan incelemenin ardından kaçağın ölü bedeni otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

KÖY MUHTARINDAN KAN DONDURAN AÇIKLAMA: DÖVÜP GÖNDERİYORLAR

Adasarhanlı Köyü Muhtarı İbrahim Dalkıran, "Yunanistan'a sınır olan köyümüzde oldukça sayıda muhacir, karşıdan zorla bizim tarafa gönderiliyor. Genelde Afganistanlı göçmenler geliyor. Bizim köyümüzde önceki gün 2 kaçağın cesedi bulunmuştu. Bugün de bir kaçağın cesedi bulundu. Üzerinde kıyafetleri vardı ama ıslaktı. Köyümüze ıslak gelenler göçmenler olmakta, dövülmüş olarak gelenler olmaktadır, evlerimizden giyim getirip giyindiriyoruz. Onların bu haline de çok üzülüyoruz" dedi.

5 GÜNDE 4'ÜNCÜ GÖÇMEN ÖLÜ BULUNDU

Edirne'nin Yunanistan sınırındaki Meriç ilçesinde son 5 günde 4'üncü kaçağın ölü bedeni bulunmuş oldu. Birer gün arayla bulunan üç kaçağın da eksi 6 derecedeki soğuk hava sebebiyle donarak hayatını kaybettiği belirlendi. Ölen göçmenlerin İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsilerinin peşinden parmak izleri ve DNA örnekleri alınarak hüviyet tespiti yapılacağı öğrenildi.


"Yunanistan Sınırında Donarak Ölen Bir Göçmenin Daha Cesedi Bulundu konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Yunanistan Sınırında Donarak Ölen Bir Göçmenin Daha Cesedi Bulundu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yunanistan Sınırında Donarak Ölen Bir Göçmenin Daha Cesedi Bulundu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0