ss
Youtuber Kardeşler, Uyuşturucu Operasyonunda Gözaltına Alındı
Sosyal medya üstünden gençleri uyuşturucu madde kullanmaya teşvik ettikleri ileri sürülen kişilere yönelik 26 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Youtube'da 840 bin takipçisi bulunan Emre ve Erdi K. Kardeşler de gözaltına alındı.

Türkiye genelinde sosyal medya üstünden gençleri uyuşturucu madde kullanmaya teşvik ettikleri ileri sürülen kişilere yönelik 26 ilde eş zamanlı şekilde operasyon yapılmış oldu. Youtube'da 840 bin takip edeni bulunan Emre ve Erdi K. Kardeşler de gözaltına alındı.

16 ADRESE EŞ ZAMANLI BASKIN YAPILDI

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafınca 29 ilde operasyon yapılmış oldu. İstanbul'da yapılan operasyonda Başta Fatih ve Beşiktaş olmak üzere bir oldukça ilçede 16 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Yapılan baskınlarda 11 toplumsal medya fenomeni ve YouTuber gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, toplumsal medya üzerinden, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını alenen özendirme veya bu özellikte gösterim yapmakla suçlanıyor.

ÜNLÜ YOUTUBER'A UYUŞTURUCUYA ÖZENDİRME GÖZALTISI

İstanbul'da yapılan baskınlarda 11 kişi gözaltına alındı. Beşiktaş Ulus Mahallesi'nde bir adrese yapılan baskında ünlü YouTuber kardeşler Emre ve Erdi K. Gözaltına alındı. İki kardeşin sahibi oldukları YouTube kanalında 840 bin takipçisinin bulunduğu ve gençleri uyuşturucu madde kullanımına özendiren bir fazlaca video paylaşımında bulundukları iddia edildi. Polis ekiplerinin evde yapmış olduğu aramaların ardından gözaltına alınan Erdi ve Emre K. Kardeşler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldüler.

Operasyon düzenlenen adreslerden biri de Fatih oldu. 4 katlı bir binanın ikinci katına giren takımlar balkonda ve içeride arama yaptı.


"Youtuber Kardeşler, Uyuşturucu Operasyonunda Gözaltına Alındı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Youtuber Kardeşler, Uyuşturucu Operasyonunda Gözaltına Alındı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Youtuber Kardeşler, Uyuşturucu Operasyonunda Gözaltına Alındı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0