ss
Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle 9 İlde Eğitime Ara Verildi! İşte O İller
Yurdu etkisi altına piyasa kar yağışı sonrası Niğde'de il genelinde; Van, Bingöl, Şırnak, Adıyaman, Bitlis, Kahramanmaraş, Kars ve Nevşehir'in ise bazı ilçelerinde öğrenime ara verildi.

 

Yurdu tesiri altına sektör kar yağışı sonrası dinlence gelişmeleri peş peşe gelmeye başlanmıştır. Niğde'de il genelinde; Van, Bingöl, Şırnak, Adıyaman, Bitlis, Kahramanmaraş, Kars ve Nevşehir'in ise birtakım ilçelerinde eğitime fasıla verildi.

VAN

Van'ın Çatak ilçesinde negatif hava şartları sebebiyle yarın için okullar dinlence edildi.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen'in yapmış olduğu açıklamada, "İlçemiz genelinde geçindiren sık kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar ve meteorolojinin verileri göz önünde bulundurularak ilk ve orta dereceli okullar Hıfzıssıhha Kurulu sonucu ile 10 Ocak 2019 Perşembe günü için bir gün süreyle dinlence edilmiştir" dedi.

Van'ın Çaldıran ilçesinde etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkilerken, ilçede bulunan ilk ve orta dereceli okullar yarın için bir gün süreyle dinlence edilmiş olduğu duyuruldu.

BİNGÖL

Bingöl Valiliği, merkez ve 6 ilçede negatif hava koşullarından dolayı bütün okullarda, Genç ilçesinde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiğini bildirdi. Bingöl Valiliği, il genelinde müessir olan kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından ötürü eğitime 10 Ocak Perşembe günü fasıla verildiğini açıklandı. Açıklamada, "Aşırı buzlanma ve sık karın oluşturduğu negatif hava koşulları nedeniyle Genç ilçemizde taşıma yoluyla öğrenime erişim elde eden öğrencilerimiz için ve nakliyat merkezi okullarımızda, vilayet merkezi ve öteki ilçelerde ise bütün okullarımızda 10 Ocak 2019 Perşembe günü tahsile 1 gün vakit ile ara verilmiştir" denildi.

ADIYAMAN

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde müessir olan çok kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilçede tüm okullar 1 gün (Perşembe) dinlence edildi.

Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın yapmış olduğu açıklamada, "İlçemizde devam eden yoğun kar yaşı ve soğuk havadan ötürü don ve buzlanmaya karşı ilçe genelinde ki tüm okullarımız 10 Ocak Perşembe günü dinlence edilmiştir" ifadelerini kullandı.

BİTLİS

Bitlis'in Tatvan ilçesinde etken olan kar yağışı yaşamı negatif etkilerken, ilçede bulunan ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığı'ndan meydana getirilen açıklamada,"Meteoroloji'den alınan verilerin değerlendirilmesi neticesinde, elverişsiz hava koşulları sebebiyle 10 Ocak 2019 günü Tatvan merkez ve bağlı köylerinde bütün ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca bu vakit zarfında ilçede sorumlu tüm engelli ve hamile amme çalışanları da idari izinli sayılacaktır" denildi.

KARS

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde çok kar yağışı sebebiyle ilçe merkezi ve köylerde tahsile 1 gün ara verildi.

Sarıkamış'ta çok kar yağışı hayatı negatif etkilerken, ilçe genelinde tahsile 10 Ocak 2019 Perşembe günü öğrenime 1 gün ara verildi.

NİĞDE

Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın için tatil edildi.

Niğde Valiliğinden meydana getirilen açıklamada, "Yoğun buzlanma ve don vakası yaşanması dolayısıyla vilayet genelinde 10 Ocak 2019 Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullarda tahsile 1 gün süre ile fasıla verilmiştir. Ayrıca, gebe ve engelli personelimiz de tıpkı gün idari izinli sayılacaktır" denildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı belde ve köylerde okullar tatil edildi.

Acıgöl Kaymakamlığı tarafınca açıklamada, "Acıgöl ilçemiz köy yollarında görülen negatif koşullar ve buzlanma tehlikesine karşı taşımalı tahsil, şehir ve köy okullarımızda tahsile 10.01.2019 tarihinde bir gün zaman ile fasıla verilmiştir. Ayrıca bütün hamile ve engelli personel bigün süreyle idari izinli sayılmıştır" ifadelerine işaret edildi.

ŞIRNAK

Şırnak'ı Beytüşşebap ilçesinde, kar sebebiyle eğitimde dinlence yarın da sürecek. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde sık kar sebebiyle ulaşımda yaşanan aksamalardan dolayı bugün öğrenime fasıla verilirken, negatif havanın etkisinin sürmesi üzerine okullar yarın da dinlence edildi. Beytüşşebap Kaymakamlığı'ndan yapıla yazılı açıklamada, "Aşırı kar yağışı ve buzlanma sebebiyle ilçemizdeki bütün ilk ve orta öğretim okullarımızda tahsil ve öğretim faaliyetlerine 10 Ocak 2019 Perşembe günü bir gün fasıla verilmiş olup, amme kuruluş ve kuruluşlarımızdaki hamile ve engelli amme çalışanlarımız da yönetimsel izinli sayılacak" denildi.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ın Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma sebebiyle tahsile 1 gün ara verildi.

Alınan bilgiye gore, Kahramanmaraş'ın Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde tüm okullar soğuk hava ve buzlanma nedeniyle 10 Ocak 2019 Perşembe günü 1 gün tahsile ara verildi.


"Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle 9 İlde Eğitime Ara Verildi! İşte O İller konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle 9 İlde Eğitime Ara Verildi! İşte O İller ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle 9 İlde Eğitime Ara Verildi! İşte O İller ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0