ss
Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle 7 İlde Eğitime Ara Verildi! İşte O İller
Türkiye'yi etkisi altına piyasa soğuk hava ve kar yağışı sebebiyle Çanakkale'nin Yenice ilçesin, Balıkesir'in Manyas ilçesin, Çorum'un Sungurlu ilçesin, Adıyaman'ın Sincik ilçesi, Bingöl, Bitlis ve Ağrı'da tahsile ara verildi.

 

Türkiye genelinde sürmeye devam eden sık kar yağışının ardından dinlence 5 ilde tahsile ara verildi.

İşte okulların dinlence olduğu iller:

ÇANAKKALE

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde kar nedeniyle okullar yarın (salı) tatil edildi.

Yenice Kaymakamlığı'ndan meydana getirilen açıklamada, "İlçemiz genelinde ilk ve orta dereceli okullar Hıfzıssıhha Kurulu sonucu ile 8 Ocak Salı günü 1 gün süreyle dinlence edilmiştir" denildi.

BALIKESİR

Balıkesir'in Manyas ilçesinde olumsuz hava şartları sebebiyle ilk ve orta dereceli okullarda öğrenime bigün fasıla verildi.

Manyas'ta da İlçe Kaymakamlığı, ilk ve orta dereceli okulların, 8 Ocak'ta dinlence edildiğini bildirdi. Meteoroloji yetkilileri, olumsuz hava koşullarına karşı önlemli olunması mevzusunda uyarıda bulundu.

ÇORUM

Çorum'un Sungurlu ilçesinde çok kar yağışı sebebiyle esas ve orta öğretim okullarında taşımalı eğitim kabul eden öğrenciler için yarın tatil diye deklare edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit yaptığı açıklamada, "Kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Sungurlu ilçemizde esas ve orta öğretim okullarımızda taşımalı öğrenim öğrencilerimize 08.01.2019 Salı günü tatil kararı alınmıştır. Öğrencilerimizin bugünü kitap okuyarak geçirmelerini diliyoruz" ifadelerini kullandı.

BİNGÖL

Bingöl'de kar yağışı ilçelerde çok şekilde tesirini gösterdi. Kentte kar nedeniyle 281 köy yoluna ulaşım sağlanamazken, yarın için de Karlıova ilçesinde okulların tatil edilmiş olduğu bildirildi.

ADIYAMAN

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde yağan kar yağışından ötürü ilçe merkezindeki ve bağlı birtakım köy okulları tatil edildi.Birkaç gündür etkisini sürdüren kar yağışından ötürü Sincik ilçe merkezinde bulunan tüm okullar ile ilçeye bağlı Alancık,Yarpuzlu, Sakız, Serince, Balkaya ve Pınarbaşı Köylerindeki ilk ve ortaokullar 1 gün dinlence edildi. Okulların 8 Ocak Salı günü dinlence edildiğini deklare etti.

AĞRI

Ağrı Valiliği, taşımalı sistemle eğitim veren merkeze bağlı köy okullarının yarın dinlence edildiğini açıkladı. Ağrı Valiliğinden meydana getirilen açıklamada, "Köy yollarımızda görülen çok buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için valiliğimiz tarafınca Ağrı merkeze bağlı taşıma kapsamındaki köy okullarında öğrenim ve öğretim kabul eden öğrencilerimiz için 8 Ocak Salı günü 1 gün zaman ile öğrenime fasıla verilmiştir" denildi.

BİTLİS

Bitlis'te çok kar yağışı sebebiyle merkez ve merkeze bağlı köylerde okullar 1 gün dinlence edilirken, kamu kuruluş ve kurumlarında çalışan gebe ve engelli personelin de yönetimsel izinli sayılacağı bildirildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, "Meteorolojik verilere gore ilimiz genelinde bu gece ve yarın devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı sebebiyle öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için Bitlis merkez ve merkeze bağlı bütün köylerde 8 Ocak Salı günü bigün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Öte yandan amme kurum ve kurumlarında çalışan gebe ve engelli personelin 8 Ocak Salı günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir" denildi.


"Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle 7 İlde Eğitime Ara Verildi! İşte O İller konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle 7 İlde Eğitime Ara Verildi! İşte O İller ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle 7 İlde Eğitime Ara Verildi! İşte O İller ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0