URFA SILA GECESİ ZİLEDE YAŞANDI

15 Ağustos 2012 Çarşamba 13:12
urfa-sila-gecesi-zilede-yasandi

Şanlıurfa Belediyesi'nin Sıra Gecesi Ekibi Ziledeydi

Zile Belediyesi tarafından yapılan Ramazan etkinlikleri kapsamında Dutlupınar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Ramazan etkinlik alanında 11 kişilik sıra gecesi ekibi, yapmış olduğu programla seyirciden tam not aldı.

Sıra gecesi programına Vali Şerif Yılmaz, İlçe Kaymakamı Nuri Özder, Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Garnizon Komutanı Hüseyin Direk, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Güzel, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Doğrucan, Daire Amirleri, Belediye meclis üyeleri, İl encümen üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, "Ramazan’da Cenabı Allah’a iyi bir kul Hz. Peygamber’e iyi bir ümmet olmak için ibadetlerimizi yerine getirirken her akşamda bu meydanda sevgiyi ve muhabbeti sizlerin de katılımıyla bayraklaştırıyoruz. Bizi biz yapan değerler milli kültürümüzden örnekleri hep birlikte yaşıyoruz. Anadolu’nun en güzel yerlerinden biri olan Urfa Belediyesi sıra gecesi ekibini hep birlikte dinleyeceğiz. Bize bu güzelliği yaşatan şu anda misafirimiz olan baş tacımız olan değerli kardeşlerimizin kimisi Türk, kimisi Kürt kimisi alevi, kimisi Sünni Çanakkale ruhuyla Anadolu topraklarında nasıl ay yıldızlı al bayrağımızı hep birlikte hislerimize bakmadan nasıl dalgalandırıyorsak bu gün de Anadolu topraklarında Kürt’ü, Türk’ü, Alevi’si, Sünni’si bir birimize huzur ve mutluluk, sevgi ve muhabbet verme adına gayret gösteriyoruz. Bir birimizi Yunus Emre sevgisiyle, Hacı Bektaşi Veli coşkusuyla, Mevlana aşkıyla seviyoruz. Hepimiz aynı kilimin nakışlarıyız. Emperyalist güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin bizim bu güzelliğimizi bozmaya güçleri yetmeyecektir.” diye konuştu.

Valiler kararnamesiyle Tokat Valiliği’nden Kayseri Valiliğine atanan Vali Şerif Yılmaz da konuşmasında “görev yaptığımız süre içerisinde sizlere hakkıyla hizmet vermişizdir. Zile’miz şehir merkezine uzak, bu nedenle geçmiş dönemlerde hizmeti az almış ama bunu çalıştığımız dönem içerisinde İl’in genelinde adaleti tesis etme adına bir takım bazı pozitif ayrımcılık yaptık. Özellikle kırsal alanda alt yapıdaki eksikliklerimizi giderme adına ümit ediyorum sizler takdir edeceksiniz bu hizmetler aynı şekilde devam eder, bizden sonra gelen arkadaşlarımız bu bayrağı en üste taşırlar.” dedi.

Belediye Başkanı Lütfi Vidinel Tokat Valiliğinden Kayseri Valiliğine atanan Vali Şerif Yılmaz’a Tokat’ta yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.

Plaket takdiminden sonra Urfa Belediyesi Sıra gecesi ekibi bir birinden güzel seslendirdikleri türkülerle Zilelilere unutulmaz bir gece yaşatırken, izleyicilere çiğ köfte ve tulumba tatlısı ikramı yapıldı.

Program sonunda Başkan Vidinel Urfa Sıra gecesi ekibi şefi Abdurrahman Baydar’a Osmanlı Devlet arması tablosu hediye ederken sıra gecesi ekibi tarafından başkan Vidinel’e plaket verdi.Haber okunma sayısı: 3683

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

TOKAT - HAVA DURUMU

TOKAT

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
35 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
38508 hit, 12062 ziyaretçi, 14200 ziyaret