ss
Yengesini Boğarak Öldüren Sanıktan 'Namus Meselesi' Savunması
Antalya'da, ağabeyiyle boşanma aşamasında olan Kırgız asıllı yengesini boğarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 46 yaşındaki Mehmet Çetin, kendisini "Çalışanlarla çok İçten gördüm. Namus meselesinden gözüm döndü." diyerek savundu.

 

Antalya'nın Manavgat ilçesinde şubat ayında ağabeyiyle boşanma aşamasında olan Kırgız asıllı yengesi 34 yaşındaki Ekaterina Çetin'i boğarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 46 yaşındaki Mehmet Çetin, "Namus meselesinden gözüm döndü. Bir anlık öfkeyle kendimi tutamadım" dedi. Çetin, vaka günü evde bir adamın bulunduğunu öne sürdü.

KORKUNÇ OLAYIN DAVASI GÖRÜLDÜ

Manavgat'ın Bahçelievler Mahallesi'nde şubat ayında ağabeyinin eşi Kırgız asıllı Ekaterina Çetin'i boşanma davasından bir gün önce boğarak öldüren Mehmet Çetin hakkındaki ağırlaştırılmış yaşam boyu hapis istemiyle açılan davanın görülmesine Manavgat 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Çetin, sanık avukatı ve yakınları katılırken, Ekaterina Çetin'in ailesi ve Kırgızistan'da yaşamış olduğu belirtilen eşi ve çocuklarından eklenen olmadı. Mahkeme heyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın davaya müdahillik talebini kabul etti.

"NAMUS MESELESİ" BAHANESİ

Kimlik tespitinin arkasından mahkeme başkanı sanıktan olayın nasıl olduğunu anlatmasını istedi. Sanık Mehmet Çetin, "Namus meselesinden gözüm döndü. Bir anlık öfkeyle kendimi tutamadım" dedi. Mahkeme başkanının daha önceki verdiği ifadelerde çelişkiler olduğunu belirtmesi üzerine sanık Mehmet Çetin, yengesiyle ağabeyinin boşanma davası bulunduğunu belirterek, kendisini daha ilkin de bir defa erkeklerle gördüğünü ve uyardığını söyledi.

BOŞANMA DAVASI AÇILDI

Kardeşi H. Çetin ile beraber Ekaterina ve evlatlarının vakadan 1 yıl ilkin Kırgızistan'a gittiklerini anlatan Mehmet Çetin, "2017 yılı ağustos ayında Ekaterina evlatların eğitimi için çocuklarla birlikte Manavgat'a geldi. Kardeşim Kırgızistan'da kaldı. Aradan geçen müddette kardeşim Ekaterina'ya aldatma nedeniyle boşanma davası açtı. Ancak bunu dava dosyasında belirtmediler. Davada resmi gerekçe olarak şiddetli geçimsizlik anlatım edildi" diye konuştu.

'TARTIŞTIK, ÖFKELENDİM'

Olayın bulunduğu gün konuşmak amacıyla Ekaterina Çetin'in evine gittiğini belirten Mehmet Çetin, "Olay günü gittiğimde odada öteki bir adam vardı. Heyecandan önceki ifadelerimde belirtmemiştim. Ekaterina'yla konuşurken mutfak kapısının açıldığını ayrım ettim. Mutfağa gittiğim zaman maktül elime yapıştı, takip etmemi engelledi. Tartıştık, öfkelendim. Bir anlık öfkeyle eylemi gerçekleştirdim" dedi.

Mahkeme başkanının olay günü üzerinde bulunan eldivenleri sorması üstüne sanık Mehmet Çetin, "Eldivenler montumun cebindeydi. Ellerimde sedef hastalığı olduğundan çalıştığım yerde bulaşık yıkarken, devamlı kullanıyorum" diye cevap verdi.

"SABAH İŞİNE GİDİYORDU, AKŞAM GELİYORDU"

Duruşmada tanıklık meydana getiren Ekaterina Çetin'in ev sahibi A.K., kadının evine vaka tarihinden birkaç ay önce taşındığını belirterek, "3 evladı vardı. Sabah işine gidiyordu, akşam geliyordu. Arada sırada sanık eve gelip evlatları alıp, okula götürüyordu. Ben fena bir şey görmedim. Üst katta yaşıyorum, olay günü herhangi bir şey duymadım" dedi.

"BAZI ÇALIŞANLARLA ÇOK SAMİMİ GÖRDÜM"

Sanık Mehmet Çetin'in yeğeni H.D., ifadesinde olayı görmediğini kaydederek, "Bir kere çalıştığı otele gitmiştim. Orada bazı çalışanlarla fazlaca samimi bulunduğunu gördüm. Yabancı olduğu için bir şey demedim. O davranışları bizim insanlarımız yapsa fazlaca yadırganırdı." diye konuştu. Sanık Mehmet Çetin'in kız kardeşi E.S. De Ekaterina Çetin'in ağabeyini Antalya'dan K. Diye biriyle aldattığını, olaydan sonra sanığın boşandığı eşinin bunu WhatsApp üstünden icra ettikleri yazışmalarda kendisine dediğini belirtti. Duruşma eksiklerin giderilmesi için ertelendi.


"Yengesini Boğarak Öldüren Sanıktan 'Namus Meselesi' Savunması konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Yengesini Boğarak Öldüren Sanıktan 'Namus Meselesi' Savunması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yengesini Boğarak Öldüren Sanıktan 'Namus Meselesi' Savunması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0