ss
Yayalara Yol Vermeyen Yandı! 488 TL Cezası Var
Kanun değişikliği ile beraber yayalara yol verme mevzusundaki trafik cezaları hakkında Eskişehir'de trafik uygulaması yapılmış oldu. Yayalara yol vermeyen sürücülere 488 TL ceza uygulandı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, İsmet İnönü Caddesi'nde gerçekleştirilen uygulamada, araç sürücülerine trafik kanunundaki değişiklikle beraber yayalara yol vermeleri mevzusunda bilgilendirme yapıldı. Daha sonrasında takımlar, yaya geçitleri üstünde denetleme yapıp, karşıdan karşıya geçmek arzulayan yayalara yol vermeyen sürücüleri durdurarak cezai işlem uyguladı. Ardından sürücüler, yayalara yol vermesi mevzusunda uyarıldı. Trafik kanunun 74. Maddesi gereğince yayalara yol vermeyen sürücüler ile alakalı 488 lira idari para cezası verileceği aktarılırken, yayalara yol verici sürücülere ise meydana getirilen uygulamada teşekkür edildi.

"YAYA GEÇİTLERİNDE ARACIN HIZI AZALTILARAK YOL VERİLMESİ GEREKİYOR"

Eskişehir Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Zafer Aydın, yapılan uygulama ve yasa hakkındaki bilgiler vererek, "Bugün son kanun değişikliğiyle beraber yaya geçitlerinde, yol ayrımı başlangıçlarında, mektep geçitlerinde sürücülerin yayalara yol vermeleriyle ilgili bir bilgilendirme faaliyeti yapacağız. Vatandaşımızın daha da bilinçlenmesi anlamında bilhassa yaya geçitlerine yaklaşımlarında sürat azaltarak yayaların mevcut olması şeklinde ilk geçit önceliğinin yayalara verilmesi. Verilmemesi halinde de Trafik Kanunu'nun 74. Maddesi'ne nazaran 488 lira idari para cezasının uygulanacağını yurttaşlarımıza bahsetmek maksadıyla uygulamamıza başlayacağız" ifadelerini kullandı.


"Yayalara Yol Vermeyen Yandı! 488 TL Cezası Var konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Yayalara Yol Vermeyen Yandı! 488 TL Cezası Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yayalara Yol Vermeyen Yandı! 488 TL Cezası Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0