Kaskoda yeni dönem!

01 Nisan 2013 Pazartesi 14:38
kaskoda-yeni-donem

'Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları' yürürlüğe giriyor.

Hazine Müsteşarlığı'nın yaptığı düzenleme ile yeniden belirlediği 'Kara Araçları  Kasko Sigortası Genel Şartları', bugün yürürlüğe giriyor. Yeni uygulama ile şirketler, vatandaşlara dar kasko, kasko, genişletilmişkasko ve tam kasko olmak üzere 4 tür sigorta hizmeti sunacak.

Yeni düzenlemeye göre vatandaşlar, 'Kasko' seçeneği ile aracın yanması, çalınması veya araç parçalarının çalınması, karayolu yada demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması, üçüncü kişilerin kötü niyetle yol açtığı zararlar gibi çeşitli durumlar için teminat alabilecek.

'Dar kasko' seçeneğiyle ise söz konusu teminat gruplarından yalnızca bir kısmından yararlanılabilecek.

Vatandaşlar, ''Genişletilmiş Kasko'' seçeneğiyle de söz konusu risklerin tamamından korunabileceği gibi ek sözleşmeyle teminat kapsamına dahil edilebilecek diğer risklerden de korunabilecek.

'Tam Kasko' seçeneğiyle ise sigortalılar, aynı 'Genişletilmiş Kasko'da olduğu gibi risklerin tamamından korunabilecek ve ayrıca, genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerin bir kısmı için değil, tamamı için teminat sahibi olabilecek.

Yapılacak ek sözleşme ile teminatın kapsamını genişletmek mümkün

Yapılacak ek sözleşme ile teminatın kapsamını genişletmek mümkün olurken, vatandaşlar araçlarını sel ve su baskınları, kemirgen ve belirtilen diğer hayvanların vereceği zararlara, deprem, toprak kayması, fırtına, dolu gibi zararlar ile Türkiye dışında meydana gelen zararlara karşı da teminat altına alabilecek.Kaynak: http://otomobil.milliyet.com.tr/kaskoda-yeni-donem-/otoguncel/haberdetay/01.04.2013/1687885/default.htmEtiketler: Türkiye , Hazine Müsteşarlığı , deprem , sözleşme , toprak kayması , sigortaHaber okunma sayısı: 1077

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

TOKAT - HAVA DURUMU

TOKAT

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
35 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
38508 hit, 12062 ziyaretçi, 14200 ziyaret