ss
  • Vali Yardımcısından "Bize Neden Biber Gazı Sıktırıyorsunuz" Diyen Köylüye: Bir Şey Olmaz Ya!
Vali Yardımcısından "Bize Neden Biber Gazı Sıktırıyorsunuz" Diyen Köylüye: Bir Şey Olmaz Ya!
Aydın Kızılcaköy'de jeotermal enerji santrali yapılmasına tepki yayınlayan köylüler, kendilerine sıkılan biber gazını vali yardımcısına sordu. Vali yardımcısı, "Bir şey olmamaktadır ya, biber gazından ne olacak?" deyince köylülerden bir tanesi, "Deneyelim mt. Aramızda" diye cevap verdi.

 

Aydın'ın Efeler ilçesi Kızılcaköy'de bir süredir jeotermal enerji santrali yapılmasına reaksiyon yayınlayan köylüler, kendilerine sıkılan biber gazını vali yardımcısına sordu. Vali yardımcısı, "Bir şey olmaz ya, biber gazından ne olacak?" cevabını verdi.

KÖYLÜLER JES YAPILMASINA TEPKİ GÖSTERİYOR

Kızılcaköy'de yaklaşık 2 aydır köylüler bölgeye jeotermal enerji santrali (JES) yapılmasına reaksiyon gösteriyor. Polis, iki gün önce TOMA eşliğinde köylülerin bulunmuş olduğu alana gelerek dağılmalarını istedi ve biber gazı ile müdahale etti.

"BİR ŞEY OLMAZ BİBER GAZINDAN, NE OLACAK"

Biber gazına karşın alandan ayrılmayan köylüler, bölgeyi ziyaret eden Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Arat'a müdahaleyi sordu.

Arat, 'Bu biber gazını, şiddeti siz mt. Emrettiniz?' diye soran kadına, 'Bir şey olmamaktadır ya biber gazından, ne olacak' diye yanıt verdi.

"BU BİBER GAZINI, ŞİDDETİ SİZ Mİ YAPTIRDINIZ"

Köydeki bayanlardan bir tanesi vali yardımcısına, "Ben bir askere ne zaman buradan ne zaman gideceksiniz diye sordum. Asker 'Validen ne zaman buyruk gelirse o zaman gideceğiz' dedi. Bu biber gazını, sertliği siz mt. Yaptırdınız?" dedi.

"BİBER GAZINDAN NE OLACAK"

Vali yardımcısı bunun üstüne "Biber gazından ne olacak? Farzet ki ben yaptırdım" ifadelerini kullandı.

KÖYLÜ: DENEYELİM Mİ ARAMIZDA

Bunun üzerine aynı kadın, Arat'a, "Biz ne yaptık, hepimiz hakkımız, sağlığımız, toprağımız için uğraşıyoruz" diye reaksiyon gösterirken, köylülerden biri de "Deneyelim mt. Aramızda?" diye sordu.

"KÖYLÜLERİN DİLE GETİRDİĞİ SORUNLARI İNCELEYECEĞİZ" DEMİŞTİ

Arat, köylülere şirket tüm izinleri tamamlayıncaya kadar araziye tek bir çivi bile çakılmayacağı sözü vermiş, "Köylülerin dile getirmiş olduğu sorunları inceleyeceğiz" demişti.


"Vali Yardımcısından "Bize Neden Biber Gazı Sıktırıyorsunuz" Diyen Köylüye: Bir Şey Olmaz Ya! konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Vali Yardımcısından "Bize Neden Biber Gazı Sıktırıyorsunuz" Diyen Köylüye: Bir Şey Olmaz Ya! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vali Yardımcısından "Bize Neden Biber Gazı Sıktırıyorsunuz" Diyen Köylüye: Bir Şey Olmaz Ya! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0